1. Davaktiv agentligining joriy yil 30-sentabrdagi “Xiva Plaza” MChJ va “Xiva Lokomotiv” MChJ (keyingi oʻrinlarda – “Aktivlar”) ustav kapitalidagi 100% ulushlarni ochiq savdo jarayonlari boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi ushbu Aktivlarni xususiylashtirish boʻyicha konsultant “RSM” kompaniyasining taklifiga asosan, yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilish, mazkur savdo bosqichida talab etiladigan hujjatlarni tayyorlanishiga koʻproq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlarga “Xiva Plaza” MChJ va “Xiva Lokomotiv” MChJlardagi ulushlarni xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2024 yil 29-noyabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Qiziqish bildirilgan taqdirda, arizalarni quyidagi elektron pochta manziliga yuborish lozim: info@rsm.uz
Aktivlarni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi avvalgi chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.
2. Davaktiv agentligining joriy yil 2-oktabrdagi “Invest Group Centre” MChJ (keyingi oʻrinlarda – “Aktiv”) ustav kapitalidagi 100% davlat ulushini ochiq savdo jarayonlari boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi ushbu Aktivni xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Portfolio Investments” kompaniyasining taklifiga asosan, yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilish, mazkur savdo bosqichida talab etiladigan hujjatlarni tayyorlanishiga koʻproq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlarga “Invest Group Centre” MChJdagi davlat ulushini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2024 yil 29-noyabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi avvalgi chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi va Konsultantlarning Aktivlarni sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va Konsultantlar oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday munosabatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor tomonlar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi va Konsultantlar tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Информация об открытых процессах продаж гостиниц, расположенных в Хиве и ООО «Invest Group Centre»
1. Согласно объявлению Агентства госактивов от 30 сентября текущего года, о начале открытого процесса продаж 100% долей в ООО «Хива Плаза» и ООО «Хива Локомотив» (далее – «Активы»), сообщается следующее.
Агентство госактивов, на основе рекомендации Консультанта по приватизации «RSM», в целях привлечения еще больше потенциальных инвесторов, создания дополнительной возможности для подготовки необходимых документов в соответствии с требованиями данного этапа продажи, а также проведения процессов продажи в конкурентной среде, сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) в покупке долей в ООО «Хива Плаза» и ООО «Хива Локомотив» до 18:00 (Ташкентское время) 29 ноября 2024 года.
В случае заинтересованности необходимо отправить заявку на следующий адрес электронной почты: info@rsm.uz
Вся остальная информация ранее опубликованного объявления о начале этапа выражения заинтересованности в покупке Активов остается без изменений.
2. Согласно объявлению Агентства госактивов от 2 октября текущего года, о начале открытого процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Invest Group Centre» (далее – «Актив»), сообщается следующее.
Агентство госактивов, на основе рекомендации Консультанта по приватизации «Portfolio Investments», в целях привлечения еще больше потенциальных инвесторов, создания дополнительной возможности для подготовки необходимых документов в соответствии с требованиями данного этапа продажи, а также проведения процессов продажи в конкурентной среде, сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) в покупке государственной доли в ООО «Invest Group Centre» до 18:00 (Ташкентское время) 29 ноября 2024 года.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов и Консультантов в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и Консультантов оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентством госактивов и Консультантами графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;