1. Davaktiv agentligining joriy yil 30-sentabrdagi “Xiva Plaza” MChJ va “Xiva Lokomotiv” MChJ (keyingi oʻrinlarda – “Aktivlar”) ustav kapitalidagi 100% ulushlarni ochiq savdo jarayonlari boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi ushbu Aktivlarni xususiylashtirish boʻyicha konsultant “RSM” kompaniyasining taklifiga asosan, yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilish, mazkur savdo bosqichida talab etiladigan hujjatlarni tayyorlanishiga koʻproq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlarga “Xiva Plaza” MChJ va “Xiva Lokomotiv” MChJlardagi ulushlarni xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2024 yil 29-noyabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Qiziqish bildirilgan taqdirda, arizalarni quyidagi elektron pochta manziliga yuborish lozim: info@rsm.uz
Aktivlarni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi avvalgi chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.
2. Davaktiv agentligining joriy yil 2-oktabrdagi “Invest Group Centre” MChJ (keyingi oʻrinlarda – “Aktiv”) ustav kapitalidagi 100% davlat ulushini ochiq savdo jarayonlari boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi ushbu Aktivni xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Portfolio Investments” kompaniyasining taklifiga asosan, yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilish, mazkur savdo bosqichida talab etiladigan hujjatlarni tayyorlanishiga koʻproq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlarga “Invest Group Centre” MChJdagi davlat ulushini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2024 yil 29-noyabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi avvalgi chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi va Konsultantlarning Aktivlarni sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va Konsultantlar oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday munosabatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor tomonlar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi va Konsultantlar tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Information on the open sales processes of hotels located in Khiva and Invest Group Centre LLC
1. According to the announcement of the State Assets Management Agency dated September 30 this year, on the beginning of the open sales process of 100% shares in “Khiva Plaza” LLC and “Khiva Lokomotiv” LLCthe following is reported.
The State Assets Management Agency, based on the recommendation of the privatization consultant “RSM”, in order to attract more potential investors, to create an additional opportunity to prepare the necessary documents in accordance with the requirements of this stage of the sale, as well as to conduct the sale process in a competitive environment, announces the extension of the deadline for receipt of Expression of Interest applications in the purchase of shares in “Khiva Plaza” LLC and “Khiva Lokomotiv” LLC until 18:00 (Tashkent time) on November 29, 2024.
In case of interest it is necessary to send an application to the following e-mail address: info@rsm.uz.
All other information of the previously published announcement on the beginning of the Expression of Interest stage remains unchanged.
2. According to the announcement of the State Assets Management Agency dated October 2 this year, on the beginning of the open sales process of 100% state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLCthe following is reported.
The State Assets Management Agency, based on the recommendation of the privatization consultant “Portfolio Investments”, in order to attract more potential investors, to create an additional opportunity to prepare the necessary documents in accordance with the requirements of this stage of the sale, as well as to conduct the sale process in a competitive environment, announces the extension of the deadline for receipt of Expression of Interest applications in the purchase of state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLC until 18:00 (Tashkent time) on November 29, 2024.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, Consultants in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and Consultants reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Management Agency and Consultants, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;