Davaktiv agentligi xususiylashtirish boʻyicha konsultant Abrau Capital kompaniyasining taklifiga asosan, mazkur sotish jarayonlarida raqobat muhitini ta'minlash maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga “Oʻzogʻirsanoatloyiha” AJ dagi davlat aksiyalar paketini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2024 yil 23 sentabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Qiziqish bildirilgan taqdirda, arizalarni quyidagi elektron pochta manziliga yuborish lozim: almo@abraucapital.com
Avvalgi chop etilgan Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.

Информация о процессе приватизации государственного пакета акций в уставном капитале АО «Узогирсаноатлойиха»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 5 августа текущего года, о начале процесса продажи 81,7% государственного пакета акций в уставном капитале АО «Узогирсаноатлойиха», сообщается следующее.
Агентство госактивов, на основе предложения консультанта по приватизации «Abrau Capital», в целях обеспечения конкурентной среды в данных процессах продажи, всем заинтересованным лицам и потенциальным инвесторам сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) в покупке государственного пакета акций в АО "Узогирсаноатлойиха" до 18:00 (Ташкентское время) 23 сентября 2024 года.