Tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – Davaktiv agentligi) “Oʻzogʻirsanoatloyiha” AJ ustav kapitalidagi 81,7 foiz davlat aksiyalar paketini (keyingi oʻrinlarda – Aktiv/Jamiyat) xususiylashtirishning muzokaralarga ommaviy ravishda taklif qilish usuli asosida ochiq savdo jarayonlari boshlanganligini eʼlon qiladi.
Avval xabar berilganidek, mazkur xususiylashtirish jarayonlari “Abrau Capital“ kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) tomonidan Xususiylashtirish boʻyicha maslahatchi sifatida olib borilmoqda.
“Oʻzogʻirsanoatloyiha” AJ:
• binolar va inshootlarning texnik-iqtisodiy hisob-kitoblarini ishlab chiqish;
• ushbu obyektlarni rekonstruksiya qilish loyihasini ishlab chiqish uchun ma'lumotlarni tayyorlash;
• tuzilmalarni mustahkamlash uchun hisob-kitoblar, tavsiyalar va chizmalarni taqdim etish bilan shugʻullanadi.
Rasmiy veb-sahifasi: https://proekt.uz/
Savdo jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) hamda Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) taqdim etish bosqichlari, yakuniy bosqichda talabgorlar tomonidan taklif etiladigan qatʼiy narx taklifining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov sifatida amalga oshirilishi belgilanadi.
Sotuv jarayonining joriy bosqichini amalga oshirish toʻgʻrisida:
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 6-sentabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar almo@abraucapital.com elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• Aktivni sotib olishi uchun moliyaviy resurslarining yetarliligi;
• Olimjon Alimov, “Abrau Capital” kompaniyasi direktori: almo@abraucapital.com, tel. +998(97) 783-75-27;
• Talat Samandarov, Davaktiv agentligi Boshqarma boshligʻi: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71) 259-20-67.
Davlat aktivini kelgusidagi faoliyatiga qoʻyiladigan shartlar:
Davlat aktivi xaridori Jamiyatning asosiy faoliyat turini 5 (besh) yildan kam boʻlmagan muddatda saqlab qolish majburiyatini oʻz zimmasiga oladi.
Sotish jarayonining kelgusi bosqichlari toʻgʻrisida:
Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) takliflarni qabul qilish bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan Axborotni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA) imzolanadi hamda Konsultant tomonidan tayyorlangan Aktiv faoliyati toʻgʻrisida maʼlumot va tahliliy maʼlumotlar (Due-diligence) bilan tanishish uchun virtual maʼlumotlar xonasiga (VDR) kirish, Aktivga tashrif buyurgan holda uning boshqaruv organiga savollar berish imkoniyati yaratiladi.
Davaktiv agentligi mazkur ochiq xususiylashtirish jarayonlarining har bir bosqichi toʻgʻrisida jamoatchilikni qoʻshimcha tarzda xabardor qilib borilishini taʼminlaydi.

Announcement on the start of the open sale process of state block of shares in the authorized capital of "Oʻzogʻirsanoatloyiha" JSC
In accordance with the relevant privatization programs, State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the open sale process of 81,7% block of shares in the authorized capital of "Oʻzogʻirsanoatloyiha" JSC (hereinafter – Asset/Company) by privatization method of public invitation to negotiations.
As previously reported, the company "Abrau Capital" (hereinafter - Consultant) carries out this Agreement as a consultant on privatization of the UzSAMA.
"Oʻzogʻirsanoatloyiha" JSC carries out:
• development of technical and economic calculations of buildings and structures
• preparation of data for the development of a reconstruction project for these facilities
• providing calculations, recommendations and drawings for strengthening structures.
Official website: https://proekt.uz/
About the implementation of the current stage of the sales process:
1. Brief information about the participant (including STIR, type of activity);
2. Information on shareholders/founders (indicated by the share of ownership) and ultimate beneficiaries with a share of more than 5 percent in the authorized capital of the participant;
3. Financial report on the last 3 years of activity.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on September 6, 2024 and sent to the following e-mail address: almo@abraucapital.com.
• Olimjon Alimov, director of "Abrau Capital": almo@abraucapital.comtel.: +998(97) 783-75-27;
• Talat Samandarov, Head of division of the UzSAMA: tender@davaktiv.uztel.: +998(71) 259-20-67.
Conditions for the future activity of the state asset:
The buyer of the state asset undertakes to maintain the main activity of the Company for a period of not less than 5 (five) years.
In turn, prior to submission of binding offers with the participants of sales who passed to the stage of submission Binding Offers (BO), an Agreement with the main terms for acquisition of the Asset will be signed.
About the next stages of the sales process:
UzSAMA provides the public with additional information about each stage of this open privatization process.