“ЯНГИЙЎЛҚУРИЛИШ” МЧЖ директори лавозимига номзод танлаш бўйича эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент вилояти ҳудудий бошқармаси Ўзбекистон Республикасининг “Давлат мулкини бошқариш тўғрисида”ги Қонуни ва Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 24 мартдаги ПҚ-101-сон қарори талабларига асосан Тошкент вилояти, Янгийўл шаҳридаги “ЯНГИЙЎЛҚУРИЛИШ” МЧЖ директори лавозимига номзод тавсия этиш учун танлов эълон қилади. Танловда Ўзбекистон Республикаси фуқаролари ҳамда чет эл давлатлари фуқоролари иштирок этиши мумкин.
Жамият директори лавозимига номзод танловига малакавий талаблар
I. Номзодларга қуйиладиган умумий талаблар:
• иқтисодиёт, техник, муҳандис-иқтисодчи, йўл қурилиши ёхуд юридик мутахассислиги бўйича олий маълумотга эга бўлиш;
• раҳбарлик лавозимларида, шу жумладан, қурилиш маҳсулотлари ишлаб чиқариш, йўл қурилиши соҳасидаги раҳбарлик (директор, директор ўринбосари, бош муҳандис, бош механик, бўлим/цех бошлиғи) лавозимларида камида 1 (бир) йиллик иш стажига эга бўлиш;
• технологик ва автоматлаштирилган, шу жумладан, қурилиш маҳсулотлари ишлаб чиқариш асбоб-ускуналарини, йўл қурилиши техникаларини ишлатиш тажрибасига эга бўлган шахслар;
• ишни ташкил қилиш ва ишлаб чиқариш қувватларидан самарали фойдаланиш бўйича замонавий бозор кўникмаларини ва шаклларини тадбиқ этиш билимларига эга бўлиш;
• иқтисодиёт соҳасидаги жиноят учун ёки бошқарув тартибига қарши жиноят учун олиб ташланган судланганликка эга бўлмаган шахслар;
• иқтисодиёт ва/ёки бошқарув соҳасидаги жиноятлари учун судланганлиги тугалланмаганлиги мавжуд бўлмаслик;
• юридик шахс банкрот деб эътироф этилган пайтда ва эътироф этилган пайтдан бошлаб икки йил ўтган бўлса, якка ҳолда ижро этувчи орган функцияларини бажармаган ёки коллегиал ижро этувчи орган таркибига кирмаган шахслар;
• юксак муомала маданиятига, интизомлилик, талабчанлик ва принципиалликка эга бўлиш.
II. Тил билиш:
Резидентлар учун:
ўзбек тили – эркин мулоқот, рус тили, инглиз ва/ёки немис тиллари – олқишланади.
Норезидентлар учун:
рус тили – эркин мулоқот, ўзбек, инглиз ва/ёки немис тили – олқишланади.
III. Компьютер билимдонлиги:
MS Office (Word, Excel) – ишончли фойдаланиш.
Хизмат мажбуриятлари:
• Жамиятнинг жорий фаолиятига раҳбарлик қилиш, унинг самарали ва барқарор – доимий ва даромадли ишлашини таъминлаш;
• Жамият бизнес-режаларининг ва ривожланиш дастурларининг ишлаб чиқилишини ташкил қилиш ҳамда уларнинг сўзсиз бажарилишини назорат қилиш ишларига раҳбарлик қилиш;
• Жамиятнинг молиявий-хўжалик ҳолатини яхшилаш, шартномавий мажбуриятларининг бажарилишини таъминлаш чораларини кўриш;
• Жамиятда томонидан ишлаб чиқаришни ривожлантириш ва модернизация қилиш;
• Ишчиларнинг меҳнат шароитининг хавфсизлигини ва ижтимоий ҳимояланиш кафолатларини таъминлаш;
• Солиқлар ва давлат бюджетига бошқа тўловлар, давлат мақсадли фондлари, иш ҳақи ва дивидендлар бўйича тўловларни ўз вақтида бажариш ҳамда бизнес-режанинг асосий параметрлари бажариш
• Амалдаги қонунчилик ҳамда жамиятнинг ички меъёрий ҳужжатлари талабларига қатъий риоя қилиш.
Ишнинг асосий шартлари:
1. Иш тартиби: 5/2, соат 9:00 дан 18:00 гача. Доимий.
2. Ўзбекистон Республикасининг Меҳнат Кодекси бўйича расмийлаштирилади.
3. Иш ҳақи: Штатлар жадвалига мувофиқ, жамият Низоми ва бозор механизмлари (шу жумладан КПИ натижалари) асосида тўланадиган мукофот пуллари ҳисобга олинган ҳолда.
Танловнинг асосий шарти:
Номзодлар томонидан бир хил миқдордаги балл олинганда – устунлик хорижий менежерга берилади.
Танловга ҳужжат топшириш тартибида:
Талабгорлар танловда қатнашиш учун қуйидаги ҳужжатиларни тақдим қилиш зарур:
• Ўз қўли билан ёзилган ариза;
• Автобиография (батафсил кўрсатилсин)
• Тавсифнома (вилоят ёки туман (шаҳар) ҳокимлиги)
• Касбий маълумотни, иш стажи ва малакасини тасдиқловчи ҳужжатлар, сертификатлар;
• Меҳнат дафтарчаси нусхаси;
• Алоқа учун маълумотлар;
• Фотосурат 3х4 – 4 дона.
Танлов ўтказиш муддати — танловга ҳужжатларини қабул қилиш муддати тугагандан сўнг 5 иш куни давомида ўтказилади.
Танлов таклифлари ва ҳужжатлар ёпиқ конвертларда ва конвертнинг устки қисмида танловда иштирок этувчи номзоднинг танловда иштирок этиш учун аризаси илова қилинган ҳолда тақдим қилинади.
Ҳужжатларни қабул қилиш манзили Ўзбекистон Республикаси, Тошкент вилояти, Нурафшон шаҳри, Тошкент йўли кўчаси 45-уй, Давлат активларини бошқариш агентлигининг Тошкент вилояти ҳудудий бошқармаси биноси.

Announcement on the selection of a candidate for the position of Director of YANGIYULKURILISH LLC
In accordance with the requirements of the Law of the Republic of Uzbekistan "On State Assets Management" and the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan № DP-101 dated 24 March 2023, the territorial department of Tashkent region of the State Assets Management Agency announces a competition to recommend a candidate for the position of Director of "YANGIYULKURILISH" LLC in the city of Yangiyul, Tashkent region. Citizens of the Republic of Uzbekistan and citizens of foreign countries may participate in the competition.
Qualification requirements for the selection of candidates for the position of director of the company
I. General requirements to candidates:
• To have higher education in economic, technical, engineering-economic, road construction or legal speciality;
• have at least 1 (one) year of experience in managerial positions, including in the field of production of construction products, road construction (director, deputy director, chief engineer, chief mechanic, head of department/shop);
• persons with experience in using technological and automated, including equipment for the production of construction products, road construction equipment;
• have knowledge of applying modern market skills and forms of labour organisation and efficient use of production facilities;
• persons who have no criminal record expunged for an economic or agricultural offence or for an offence against administrative order;
• no criminal record for economic, agricultural and/or administrative offences;
• persons who did not exercise the functions of the executive body on their own or were not members of the collegial executive body at the time of the recognition of the legal entity as bankrupt and the expiration of two years from the date of recognition;
• have a high culture of behaviour, discipline, demanding and principled.
II. Language skills:
Uzbek language - free communication, Russian, English and/or German languages are welcome.
Russian language - free communication, Uzbek, English and/or German - welcome.
III. Computer literacy:
MS Office (Word, Excel) - confident user.
Job Duties:
• To manage the current activities of the company, to ensure its efficient and stable - permanent and profitable operation;
• Organise the development of business plans and development programmes of the company and manage the work on control over their unconditional implementation;
• Improve the financial and economic situation of the company, take measures to ensure fulfilment of contractual obligations;
• To develop and modernise production within the company;
• Ensure safe working conditions for employees and social protection guarantees;
• Timely execution of taxes and other payments to the state budget, state target funds, salaries and dividends, as well as fulfilment of the main parameters of the business plan;
• Strict compliance with the requirements of the current legislation and internal regulatory documents of the Company.
Main working conditions:
1. Working hours: 5/2, from 9:00 to 18:00. Permanent.
2. Formalised in accordance with the Labour Code of the Republic of Uzbekistan.
3. Salary: In accordance with the staff table with bonuses paid based on the rules of the society and market mechanisms (including KPI results).
Main condition of the competition:
In case of the same number of points received by the candidates, preference is given to the foreign manager.
Submission of an application for participation in the competition:
To participate in the competition, applicants must submit the following documents:
• A handwritten application form;
• CV (show details);
• Characterisation (khokimiyat of the region or district (city));
• Documents, certificates confirming professional information, work experience and qualifications;
• Copy of labour book;
• Contact information;
• Photograph 3x4 - 4 pcs.
The duration of the competition is held within 5 working days after the end of receipt of documents for the competition.
Competitive offers and documents are submitted in closed envelopes, the application of the candidate participating in the competition is attached to the upper part of the envelope.
The address for receipt of documents is the building of the territorial department of the Tashkent region of the State Assets Management Agency, Nurafshon, Nurafshon city, Tashkent region, Republic of Uzbekistan.