“Uzsungwoo” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини очиқ савдо жараёнлари бошланди
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давактив агентлиги Uzsungwoo” МЧЖ устав капиталидаги 50 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) очиқ савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
“UZSUNGWOO” МЧЖ — автомобил саноати учун металл қисмлар ишлаб чиқарувчи етакчи корхоналардан бири бўлиб, 2011 йили “Ўзавтосаноат” АЖ ва Жанубий Кореянинг Sungwoo Hitech Co Ltd. ҳамда I-Zone Co Ltd. компаниялари билан ҳамкорликда ташкил этилган. Жамият штамплаш ва пайвандлаш технологиялари асосида ишлаб чиқарилган эҳтиёт қисмларни “ЎзАвтоМоторс” АЖ автомобиллари учун етказиб беради. Ишлаб чиқариш майдони 60 500 кв.м бўлиб, 1000 дан ортиқ ходим ишлайди, йиллик қуввати эса 120 минг тўпламни ташкил этади. 2022 йилда заводда Марказий Осиё ва МДҲ минтақасида ягона бўлган иссиқ штамплаш технологияси жорий этилди. Бугунги кунда компания Chevrolet Cobalt, Gentra, Tracker ва Onix моделлари учун эҳтиёт қисмлар етказиб беради ҳамда халқаро IATF 16949 сифат стандартларига мувофиқ ишлаб чиқариш жараёнларини йўлга қўйган.
• Устав фонди: 14 млн АҚШ доллари;
• Жамиятнинг расмий веб-сайти: https://uzsungwoo.uz
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2025 йил 25 апрель соат 23:59га (Тошкент вақти билан) қадар munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.

The open sales process of state share in the authorized capital of "Uzsungwoo" LLC has started
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the open sales process of 50% state share in the authorized capital of "Uzsungwoo" LLC (hereinafter - the Asset/Enterprise).
"UZSUNGWOO" LLC is one of the leading manufacturers of metal parts for the automotive industry, established in 2011 in collaboration with JSC "Uzavtosanoat" and the South Korean companies Sungwoo Hitech Co Ltd. and I-Zone Co Ltd. The company supplies spare parts made on the basis of stamping and welding technologies for UzAutoMotors JSC vehicles.The production area is 60,500 square metres, with more than 1,000 employees and an annual capacity of 120,000 sets. In 2022, the plant introduced a hot stamping technology unique for Central Asia and the CIS region. Today, the company supplies spare parts for Chevrolet Cobalt, Gentra, Tracker and Onix models and has established production processes in accordance with international quality standards IATF 16949.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 23:59 (Tashkent time) on April 25, 2025 and sent to the e-mail address munir.yakubov@piamg.uz