Аввал маълум қилинганидек, Ўзбекистон Республикасининг "Давлат мулкини бошқариш тўғрисида"ги қонунига ҳамда Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 4 ноябрдаги 647-сон қарорига мувофиқ Давактив агентлиги иштирокидаги корхоналарнинг кузатув кенгашлари таркибига давлат улуши бўйича аъзоликка номзодларни танлов асосида саралаб олиш ва кейинчалик корхоналарнинг кузатув кенгаши таркибига сайлаш бўйича танлов эълон қилинган.
Давактив агентлиги иштирокидаги қуйидаги жадвалда кўрсатилган 21 та корхоналарнинг кузатув кенгашлари таркибига давлат улуши бўйича номзодларни танлов асосида саралаб олиш бўйича ўтказилган танлов муддатларининг узайтирилганлиги ҳамда қўшимча 3 та корхона бўйича танлов эълон қилинади.
Молиявий кўрсаткичлари
ID6
Info 6
ID9
Info 9
ID10
Info 10
ID15
Info 15
ID18
Info 18
ID19
Info 19
ID21
Info 21
"Оҳангароншифер" АЖ
«Ўзбекистон шампани» АЖ
«O`ZAERONAVIGATSIYA MARKAZI» DUK
Танловда иштирок этиш учун аризаларни қабул қилиш Давактив агентлигининг махсус веб-портали cns.davaktiv.uz орқали электрон шаклда қабул қилинади (фойдаланиш бўйича йўриқнома билан танишиш).

Как сообщалось ранее, в соответствии с Законом Республики Узбекистан «Об управлении государственным имуществом», а также постановлением Кабинета Министров от 4 ноября 2022 года №647, Агентство по госактивам объявляло конкурс по отбору и последующему избранию кандидатов в члены по государственной доле наблюдательного совета предприятий с государственным участием.
Агентство по госактивам объявляет продление сроков конкурса по отбору кандидатов в члены по государственной доле наблюдательного совета следующего 21 предприятия с государственным участием а также дополнительных 3 предприятий.
ООО “Устюрт кидирув бургулаш бошкармаси”
ID6
Info 6
ID8
Info 8
АО “Хоразмсувкурилиш”
ID9
Info 9
ID10
Info 10
АО “Узсувлойиха”
ID15
Info 15
АО “Навоий” эркин иктисодий зонаси дирекцияси”
АО “Узагросервис”
АО «Боёвут пахта тозалаш”
ID18
Info 18
ООО «Тошкент трактор заводи”
ID19
Info 19
АО «Пахтасаноат илмий маркази”
АО «ЁШЛАР” телерадиоканали”
ID21
Info 21
АО «Охангароншифер"
ID22
Info 22
АО «Узбекистон шампани»
ГУП «OZAERONAVIGATSIYA MARKAZI»
Размер вознаграждениявыплачиваемого членам наблюдательного совета, будет определяться по уровню эффективности внедрения принципов корпоративного управления и в порядке, установленном внутренними нормативными документами каждого предприятия.