Тошкент шаҳридаги давлат кўчмас мулк объекти оммавий савдоларга чиқарилиши тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига мувофиқ, Тошкент шаҳар, Яшнобод тумани, С.Машхадий кўчаси, 210-уй манзилидаги бўш турган бино-иншоотлар (батафсил) бўйича оммавий савдолар жараёнлари бошланганини эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар томонидан 2022 йил 14 февраль куни соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатларнинг сканер қилинган шакли (кодланган ёки кодсиз ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали тақдим этилади:
Таклифлар қуйида талаб этиладиган ҳужжатларнинг сканер қилинган варианти (кодланган ёки кодсиз ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали юборилади:
Бунда, талабгор томонидан ўз молиявий ҳисоботлари бўйича тўлов қобилияти етарли бўлмаса, таъсисчиси ёки бенефициарининг охирги 3 йиллик молиявий ҳисоботи (бухгалтерия ҳисоботининг
1 ва 2-шакллари) нусхасини (резидентлар учун ҳисобот қабул қилинганлиги тўғрисидаги солиқ органларининг тасдиғи ҳамда моддий ва номоддий активларга ҳисобланган амортизация ва активларни қайта баҳолаш кўрсаткичлари билан бирга) тақдим этиши мумкин. Бундай ҳолларда таъсисчи ёки бенефициарнинг талабгор манфаати учун тўловларни амалга ошириш юзасидан тасдиқ хати илова қилиниши шарт;
Бино-иншоотлар негизида маиший хизмат, спорт ва ижтимоий (таълим, соғлиқни сақлаш) хизматлар, кўнгилочар ва дам олиш марказлари, истиқомат мажмуалари ва ўзига хос инфраструктурага эга замонавий комплекс ташкил этиш;
давлат кўчмас мулк объекти жойлашган ер участкаси ягона мулкий мажмуа сифатида мулк ҳуқуқи асосида хусусийлаштирилади;

Объявление о выставлении на публичные торги объекта государственной недвижимости в Ташкенте
Агентство по управлению государственными активами (далее - Агентство госактивов) в соответствии с решением Государственной тендерной комиссии объявляет о начале процесса публичных торгов неиспользуемых зданий и сооружений, расположенных по адресу: г.Ташкент, Яшнабадский район, ул. С.Машхади, 210 (подробное).
Для участия на первом этапе торгов претенденты должны в срок до 18:00 (Ташкентское время) 14 февраля 2022 года представить в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме через электронную торговую площадку «E-auksion» на узбекском, русском или английском языках (по усмотрению претендента) заполненную заявку по форме, указанной в приложении №1 (для физических лиц - приложение № 1а) к настоящему объявлению, с приложением следующих документов:
Создание на базе зданий и сооружений современного комплекса бытового, спортивно-социального (образования, здравоохранения) обслуживания, развлекательно-рекреационных центров, жилых комплексов и уникальной инфраструктуры;
Агентством с даты направления уведомления (кроме форс-мажорных случаев), заключается договор купли-продажи в указанном порядке с победителем торгов и задаток, внесенный для участия на торгах, будет включаться в сумму выкупных платежей за приобретаемый государственный актив;