ТАДБИРКОР ВА ИШБИЛАРМОНЛАР Д И Қ Қ А Т И Г А !
Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани, Янги шаҳар кўчаси, 1-уй манзилида жойлашган “Ўқитувчи матбаа уйи” МЧЖдаги 100 фоиз давлат улушини оммавий савдоларга чиқариш тўғрисида
Э Ъ Л О Н
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани, Янги шаҳар кўчаси, 1-уй манзилида жойлашган “Ўқитувчи матбаа уйи” МЧЖдаги 100 фоиз давлат улуши (ҳавола орқали давлат активининг умумий ер майдони, бино ва иншоотларнинг майдони ҳамда фотосуратлари билан танишиш мумкин) бўйича оммавий савдолар жараёнлари бошланганини эълон қилади.
биринчи босқичда – талабгорлар олдиндан малакаланади (сараланади), жумладан, савдоларда қатнашиш учун талаб қилинган ҳужжатларнинг тўлиқлиги, закалат пули келиб тушганлиги, давлат активидан келгусида фойдаланиш йўналишларига қўйилган талабга (ушбу Эълоннинг алоҳида шартлар қисмида келтирилган, ҳавола орқали танишилади) нисбатан талабгор томонидан таклиф этилган бизнес концепцияси лойиҳасининг мақбул ёки мақбул эмаслиги кўриб чиқилади;
1. Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар 2021 йил 30 июнь соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатлар билан ёпиқ конвертда Давактив агентлигига ёки сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) Давактив агентлигининг қуйида кўрсатилган электрон манзилига  тақдим этилади:
давлат активидан келгусида фойдаланиш йўналишларига қўйилган талабдан келиб чиққан ҳолда ундан самарали фойдаланишнинг бизнес концепцияси лойиҳаси;
талабгор савдода иштирок этиши учун талабгорнинг ўзи таклиф этаётган қийматдан камида 5 фоизи миқдорида закалат пули маблағларини Давактив агентлигининг қуйида келтирилган махсус ҳисоб-рақамига ўтказилганлиги тўғрисидаги тўлов ҳужжати нусхаси.
1. Савдонинг иккинчи босқичига ўтган талабгорлар тўғрисида Давактив агентлиги томонидан ўзининг расмий веб сайтида эълон чоп этилган кундан бошлаб 5 иш куни ичида савдонинг иккинчи босқичида қатнашиш учун мазкур эълоннинг 2-иловаси (жисмоний шахслар 2 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (тасдиқланган ҳолда) таклифлар тақдим этилади.
Таклифлар қуйида талаб этиладиган ҳужжатлар билан бирга Давактив агентлигига ёпиқ конвертда ёки тегишли ҳужжатларнинг сканер қилинган варианти (кодланган ҳолда) Давактив агентлигининг электрон манзилига юборилади:
III. Қуйидаги алоҳида шартлар бўйича олдиндан огоҳлантирамиз:
Давлат активида келгусида замонавий жихозларни ўрнатиш орқали ноширлик ва матбаа фаолиятини давом эттириш, мавжуд иш ўринларини сақлаган ҳолда қўшимча янги иш ўринларини яратилиши талаб этилади;
савдо якунлари бўйича савдо ғолиби билан Давактив агентлиги томонидан хабарнома юборилган санадан бошлаб 20 кун ичида
олди-сотди шартномаси расмийлаштирилади (форс-мажор ҳолатлари бундан мустасно) ва савдоларга қатнашиш учун тўланган закалат пули давлат активи харид тўловининг бир қисми сифатида қабул қилинади;

В Н И М А Н И Ю ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ И БИЗНЕСМЕНОВ!
о выставлении на публичные торги государственной доли в размере 100 % в уставном капитале ООО «Укитувчи матбаа уйи» расположенного по адресу г. Ташкент, Юнусабадский район, ул. Янги шахар, дом № 1
Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале процесса выставления на публичные торги государственной доли в размере 100 % в уставном капитале ООО «Укитувчи матбаа уйи», расположенного
по адресу г. Ташкент, Юнусабадский район, ул. Янги шахар, дом № 1 (по ссылке можно ознакомится с общей площадью земельного участка, площадью зданий и сооружений, а также посмотреть фотографии объекта).
1. Для участия на первом этапеторгов претенденты должны в срок до 18:00 часов (Ташкентское время) 30 июня 2021 года представить в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме в Агентство госактивов или на его электронный адрес (смотрите ссылку) на узбекском, русском или английском языках  (по усмотрению претендента) заполненную заявку по форме, указанной в приложении №1 (для физических лиц - приложение № 1а )
к настоящему объявлению, с приложением следующих документов:
1. Претенденты, прошедшие на второй этап торгов, в течение пяти рабочих дней с даты публикации объявления на официальном вебсайте Агентства госактивов должны подать заявку для участия на втором этапе торгов, заполнив и утвердив заявку по форме, указанной в приложении №2 (для физических лиц - приложение № 2а ) к настоящему объявлению.
Предложения с приложением следующих документов отправляются в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме в Агентство госактивов или на его электронный адрес (смотрите ссылку):
копии финансовой отчетности (формы №1 и №2 бухгалтерского отчета) претендента за последние три года (для резидентов - подтверждение налоговых органов о приёме отчетности вместе с показателями начисленной амортизации по материальным
и нематериальным активам, и переоценки активов)
.
III. Заранее предупреждаем о следующих особых условиях:
Продолжение издательской деятельности путем установки современного оборудования, создание дополнительных новых рабочих мест при сохранении существующих;
если претендент предлагает оплатить выкупную стоимость государственного актива в срок более одного месяца (не более
36 месяцев), его ценовое предложение будет оцениваться путем приведения ценового предложения государственного актива к текущей стоимости;