“Ўзэнергоинжиниринг” АЖнинг устав капиталидаги 87,7 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги”) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “Ўзэнергоинжиниринг” АЖ устав капиталидаги 87,7 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бошланганлигини эълон қилади (кейинги ўринларда – “Битим”).
"Mosaic Financial" компанияси (кейинги ўринларда – "Маслаҳатчи") ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
"Ўзэнергоинжиниринг" АЖ - Ўзбекистон Республикасида қишлоқ жойларда, шаҳарларда ва туман марказларида жойлашган барча истеъмолчиларни, шу жумладан, кичик ва ўрта корхоналар, сув хўжалиги объектлари ва коммунал хўжалик мажмуалари учун электр таъминоти ва электрлаштириш объектларини лойиҳалаш бўйича ихтисослаштирилган ташкилотдир.
Устав фонди: 13,2 млрд.сўм;
Корхонанинг юридик манзили: Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани, M. Ашрафий кўчаси, 9-уй.
Веб саҳифаси: www.uzenergoeng.uz.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини 2023 йил 20 ноябрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар қуйидаги электрон почта манзилларига юборишлари лозим: info@mosaic-financial.uz.
Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичидан мувофаққиятли ўтган талабгорлар хусусийлаштириш жараёнларининг кейинги босқичларида иштирок этиш учун таклиф қилинади ҳамда уларга ушбу босқич жараёнлари тўғрисидаги хат (Process Letter) юборилади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, "Mosaic Financial" ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "Mosaic Financial" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва "Mosaic Financial" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Announcement on the beginning of the privatization process of 87,7% state share in the authorized capital of Uzenergoengineering JSC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - "UzSAMA") announces the beginning of Express of Interest stage of the privatization process (hereinafter - "Transaction") of 87,7% state share in the authorized capital of "Uzenergoengineering" JSC  (hereinafter - "Company").
Mosaic Financial (hereinafter - "Сonsultant") is the privatization consultant to UzSAMA on this Transaction.
"Uzenergoengineering" JSC is a specialized organization for the design of power supply and electrification facilities for all consumers located in rural areas, cities and regional centers, including small and medium-sized enterprises, water management facilities and utility complexes located on the territory of the Republic of Uzbekistan.
Charter fund: 13.2 billion UZS;
The legal address of the enterprise: Tashkent city, Yashnabad district, M. Ashrafy street, 9.
Website: www.uzenergoeng.uz
Express of interest can be prepared in Uzbek, Russian or English (at the discretion of the Applicants), and must be sent to the following e-mail addresses: info@mosaic-financial.uz.
The deadline for submission of Express of interest is no later than November 20, 2023, 18:00 (Tashkent time).
In order to confirm their future participation in the privatization process, applicants are to sign a Non-Disclosure Agreement (NDAand then will be given access to a Virtual Data Room (VDR), which provides them with an Information Memorandum prepared by Сonsultant, that contains the information necessary to prepare indicative non-binding offers for the purchase of the Company.