"Нефтгазмонтаж" МЧЖни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда Давактив агентлиги/Буюртмачи) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ "Нефтгазмонтаж" МЧЖнинг устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда ­ Актив) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан Таклиф тақдим этиш учун сўровномага (RfP) асосан тижорат таклифларини 2023 йил 27 май куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар тақдим этишларини сўраймиз.
Агар, биргаликда қўшма тижорат таклифи тақдим этилса, жалб қилинган шерик — консультантнинг ҳам ишини мувофиқлаштириш учун масъул бўлган ва жавобгарликни зиммасига оладиган асосий консультант кўрастилиши лозим.
Телефон: + 998-71-259-20-67;
"Нефтгазмонтаж" АЖни хусусийлаштириш бўйича консультантни жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 24 мартдаги ПҚ-102-сон қарорига мувофиқ, "Нефтгазмонтаж" МЧЖнинг 100 фоиз улуши (кейинги ўринларда – Битим) сотилиши белгиланган.
Сотиш жараёнлари "Нефтгазмонтаж" МЧЖнинг тармоқ ва индивидуал хусусиятларидан келиб чиқиб Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талаблари доирасида энг мақбул хорижий тажриба асосида ташкил этилиши лозим. Буюртмачи тўғри қарор қабул қилиши учун Активни мустақил баҳолаш ишларини амалга оширади.
Ушбу Таклиф тақдим этиш учун сўровнома (кейинги ўринларда ­ Сўровнома) Консультантга қўйиладиган талабларни ва унинг баҳоланиши керак бўлган таклифининг тузилишини, шунингдек, ушбу Сўровноманинг иловасида Битимни қўллаб-қувватлаш бўйича зарур иш ҳажмини тавсифлайди. Консультантлар консорциумга киришлари ёки хизматларнинг тўлиқ спектрини тақдим этиш бўйича қўшма таклифлар киритишлари мумкин.
"Нефтгазмонтаж" МЧЖ тақсимловчи муҳандислик иншоотларини қуриш билан шуғулланади.
Компанияда 650-дан ортиқ автотранспорт воситаларини, қурилиш махсус техникаси ва ускуналарини, горизонтал бурғилаш, ер ковлайдиган техникаларни, юк кўтарувчи механизмларни, пайвандлаш агрегатларини, махсус транспорт ва “Volvo”, “Caterpillar”, “Komatsu”, “Liebherr”, “Renault” каби илғор халқаро ишлаб чиқарувчиларнинг бошқа механизм ва агрегатларини қўшган ҳолда кенг кўламдаги техникалар мажмуи мавжуд.
2004 йилда корхонада ISO 9001-2000 халқаро стандарти бўйича сифат менежменти тизими ишлаб чиқилган ва татбиқ этилган.
Устав капитали 4,27 млн АҚШ доллари.
Жамиятнинг юридик манзили: Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани, Бунёдкор шоҳ кўчаси, 47-уй.
Хизмат ҳақининг қатъий қисми ягона рақам шаклида (ҚҚС ва бошқа харажатлар билан бирга) бўлиши ва консультантнинг субъектив тахминларидан ҳоли бўлиши лозим;
I. Қурилиш-монтаж ишлари бозорининг таҳлили:
бошқа (жумладан, қўшни) давлатларда мазкур соҳада амалга оширилган хусусийлаштириш тажрибаси таҳлили, ушбу турдаги активнинг хусусийлаштиришдаги муваффақиятсизликларининг асосий сабаблари, келгусида соҳани ривожлантириш ва муваффақиятли хусусийлаштиришни таъминловчи омиллар;
амалга оширилган таҳлиллар асосида активнинг хусусийлаштириш жараёнларини муваффақиятли ташкиллаштиш учун лозим бўлган чора-тадбирлар режаси ишлаб чиқилади.
Активнинг ҳар томонлама (солиқ , ҳуқуқий, молиявий ва экологик) чуқур таҳлилини ўтказиш (due diligence);
маркетинг материалларини тайёрлаш, шу жумладан инвестиция видеолари, тарқатма материаллар ва бошқалар;
жамоатчилик билан алоқа ўрнатиш бўйича тавсиялар тақдимоти, уларнинг саволларига жавоблар;
баҳолаш услубини тўғри танлаш ва уларнинг инвесторлар учун долзарблигини белгилаш, нарх диапазони бўйича тавсиярни тақдим этиш;
инвестор нуқтаи назаридан баҳолашга таъсир этувчи асосий омиллар, асосий кўрсаткичлар ва таҳминларни аниқлаш;
Активни хусусийлаштиришга қаратилган барча чораларни кўриш, виртуал маълумотлар хонаси (ВДР)ни ташкил этиш;
Битимни эълон қилиш ва ёпишни ташкиллаштириш.
(2) Агар консультантларнинг таклифлари "а","в" ва "г" бандларида кўрсатилган талаблардан келиб чиқиб 30 баллдан кам баҳоланса, "б" бандида назарда тутилган баҳолаш балли қўлланилмайди.

Объявление о привлечении профессиональной консалтинговой компании по приватизации ООО «Нефтгазмонтаж»
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – «Агентство госактивов»/ «Заказчик»), согласно соответствующим программам приватизации, объявляет конкурс по отбору профессиональной консалтинговой компании (далее – «Консультант») по приватизации ООО «Нефтгазмонтаж» путем продажи 100 % доли в уставном фонде ООО (далее – «Актив»).
Всем заинтересованным заявителям предлагается подать свои предложения в соответствии с нижеприведенным Запросом на предоставление предложений (RfP) до 18:00 (Ташкентское время) 27 мая 2023 года.
Запрос на предоставление предложений для оказания услуг консультанта по приватизации ООО «Нефтгазмонтаж» (RfP)
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 24 марта 2023 года №ПП–102 предусмотрена реализация 100 % доли ООО «Нефтгазмонтаж» (далее - Сделка).
Процесс продажи должен быть организован согласно лучшей мировой практике с учетом требований законодательства Республики Узбекистан, отраслевой и индивидуальной специфики ООО «Нефтгазмонтаж» (далее – Актив). Для принятия внутреннего решения Продавца, проводится оценка Актива в соответствии с законодательством.
ООО «Нефтгазмонтаж» – осуществляет строительство распределительных инженерных сооружений.
Компания имеется более 650 единиц автотранспорта, строительной спецтехники и оборудования, включая установку горизонтального бурения, землеройную технику, грузоподъемные механизмы, сварочные агрегаты, спецтранспорт и прочие механизмы и агрегаты от ведущих мировых производителей, таких как «Volvo», «Caterpillar», «Komatsu», «Liebherr», «Renault», имеются производственные базы в  городе Ташкент.
В 2004 году на предприятии разработана и внедрена система менеджмента качества по международному стандарту ISO 9001-2000.
Уставный фонд составляет – 4,27 млн долларов США;
Юридический адрес предприятия: г.Ташкент, Чиланзарский район, проспект Бунёдкор, 47.
I. Анализ рынка строительно-монтажных работ:
анализ рынка и предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе, необходимые условия для развития предприятий отрасли;
анализ опыта приватизации предприятий отрасли в других (в т.ч. соседних) странах, основные причины неудач в приватизации данного типа Актива, факторы, обеспечивающие успешность приватизации и дальнейшее развитие отрасли;
на основе проведенного анализа будет разработан план мероприятий, необходимых для успешной организации процессов приватизации Актива.
предоставление предложений по повышению инвестиционной привлекательности Актива, совершенствованию корпоративной структуры и корпоративного управления на основе передового опыта и обзора сопоставимых компаний-аналогов;
подготовка рекомендации по оптимальной маркетинговой стратегии, маркетинговых материалов (тизер, информационный меморандум, процедурное письмо, и т.д.) и рассылка информационных материалов среди инвесторов;
подготовка маркетинговых материалов, включая инвестиционный видеоролик, раздаточные материалы и т.д.;
привлечение других консультантов в рамках проекта (в случаи необходимости) и координация их работы.
принятие всех мер, направленных на приватизацию Актива, организации виртуальной комнаты данных (VDR);