Тайинлов: Давлат активларини бошқариш агентлигининг Ахборот ва PR хизмати раҳбари тайинланди
Давактив агентлиги директорининг тегишли буйруғи билан Абдужамбулов Илёсбек Мўминжон ўғли Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлигининг Ахборот ва PR хизмати раҳбари – ахборот сиёсати масалалари бўйича директор маслаҳатчиси  этиб тайинланди.
Мазкур тайинлов Ўзбекистон Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги хулосасига кўра ҳамда очиқ мустақил танлов асосида шаффофлик ва меритократия тамойилига мувофиқ амалга оширилди.
Бунга қадар И. Абдужамбулов Ўзбекистон Республикаси Рақобат қўмитаси, Монополияга қарши курашиш қўмитаси ва Давактив агентлигининг бир қатор лавозимларида фаолият юритган.

Назначение: Руководитель Пресс-службы и PR Агентства по управлению государственными активами
В соответствии с приказом директора Агентства госактивов Абдужамбулов Илёсбек Муминжон угли назначен на должность руководителя Пресс-службы и PR - советника директора по информационной политике Агентства по управлению государственными активами Республики Узбекистан.
Данное назначение осуществлено согласно заключению Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан, также принципами прозрачности и меритократии на основе открытого независимого конкурса.
Ранее И. Абдужамбулов работал на различных должностях в Комитете по развитию конкуренции, Антимонопольном комитете и Агентстве госактивов.