9 июнь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
713 та лот очиқ аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 15,8 млрд сўм бўлган 133 та лот 17,6 млрд сўмга реализация қилинди.
• Сони 3 та
• Бошланғич нархи 7,8 млрд сўм
• Сотилган нархи 8,2 млрд сўм
Сирдарё вилояти Сардоба туманида жойлашган бошланғич нархи 759,1 млн сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги тикувчилик фабрикаси бино-иншоотлари 797 млн сўмга сотилди.
• Сони 16 та
• Бошланғич нархи 132,4 млн сўм
• Сотилган нархи 420,8 млн сўм
Қорақалпоғистон Республикаси Нукус шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 17,4 млн сўм бўлган Бердақ номидаги Қорақалпоқ давлат университети балансидаги бўш турган бино қисми 160,4 млн сўмга ижарага берилди.
• Сони 48 та
• Бошланғич нархи 1,9 млрд сўм
• Сотилган нархи 2,4 млрд сўм
• Ер майдони 16,4 га
Сурхондарё вилояти Жарқўрғон туманидан бошланғич нархи 7,7 млн сўм бўлган ўйин майдонлари ва стадионлар қуриш учун 8 сотих ер участкаси 78,2 млн сўмга сотилди.
Қашқадарё вилояти Шаҳрисабз шаҳридан бошланғич нархи 8,9 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 0,6 сотих ер участкаси 80,9 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 9 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 713 лота. Также было реализовано 133 объекта со стартовой ценой 15,8 млрд сумов за 17,6 млрд сумов.
• Здания и сооружения ткацкой фабрики со стартовой ценой 759,1 млн сумов, принадлежащей Сырдарьинскому областному территориальному управлению Агентства по управлению государственными активами, расположенные в Сардобинском районе Сырдарьинской области, проданы за 797 млн сумов.
• стартовая цена 132,4 млн сум
• цена продажи 420,8 млн сум
• Часть пустующего здания, принадлежащая государственному университету Каракалпакии имени Бердака, с годовой арендной ставкой 17,4 млн ​​сумов в городе Нукус Республики Каракалпакстан сдана в аренду за 160,4 млн ​​сумов.
• площадь земельного участка 16,4 га
• Земельный участок, расположенный в Джаркурганском районе Сурхандарьинской области, площадью 8 соток, со стартовой ценой 7,7 млн ​​сумов продан за 78,2 млн сумов под строительство игровых площадок и стадионов.
• Земельный участок, расположенный в городе Шахрисабз Кашкадьинской области, площадью 0,6 соток, со стартовой ценой 8,9 млн ​​сумов продан за 80,9 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.