20 июнь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
547 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 68,7 млрд сўм бўлган 465 та лот 84,5 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 16,9 млрд сўм
Қашқадарё вилояти Қарши шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 3,9 млрд сўм бўлган Давлат мулки объектларидан самарали фойдаланиш маркази Қашқадарё вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги бўш турган бино 6,9 млрд сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 4,7 млрд сўм
• сотилган нархи 4,9 млрд сўм
Андижон вилояти Андижон шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 3,8 млрд сўм бўлган "Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки" АЖ балансидаги савдо, маиший хизмат кўрсатиш ва меҳмонхона бино-иншоотлари 3,9 млрд сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 166 млн сўм
• сотилган нархи 511 млн сўм
Тошкент шаҳри Юнусобод туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 51,9 млн сўм бўлган «Физика-Қуёш» илмий ишлаб чиқариш бирлашмаси Физика-техника институти балансидаги бино қисми 57,2 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 210 та
• бошланғич нархи 42,7 млрд сўм
• сотилган нархи 47,4 млрд сўм
• ер майдони 45,7 га
Самарқанд вилояти Самарқанд туманидан бошланғич нархи 2,3 млрд сўм бўлган офис бинолари қуриш учун 5,8 гектар ер участкаси 3,3 млрд сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 20 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 547 лота. Также было реализовано 465 объекта со стартовой ценой 68,7 млрд сумов за 84,5 млрд сумов.
• Пустующее здание, принадлежащее территориальному управлению Кашкадарьинской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в городе Карши Кашкадарьниской области, со стартовой ценой 3,9 млрд сумов продано за 6,9 млрд сумов.
• Здания и сооружения торговли, бытового сервиса и гостиничного комплекса, принадлежащее АО "Узсаноаткурилишбанк", расположенное в городе Андижан Андижанской области, со стартовой ценой 3,8 млрд сумов продано за 3,9 млрд сумов.
• стартовая цена 166 млн сум
• цена продажи 511 млн сум
• Часть здания, принадлежащая Физико-техническому институту научно-производственного объединения «Физика-Куёш», расположенная в Юнусабадском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 51,9 млн сумов сдана в аренду за 57,2 млн сумов.
• количество 210
• стартовая цена 42,7 млрд сум
• цена продажи 47,4 млрд сум
• площадь земельного участка 45,7 га
• Земельный участок, расположенный в Самаркандском районе Самаркандской области, площадью 5,8 гектаров, со стартовой ценой 2,3 млрд ​​сумов продан за 3,3 млрд сумов для строительства офисный зданий.