20 июнь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
1 411 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 4,8 млрд сўм бўлган 587 та лот 6,1 млрд сўмга реализация қилинди.
• Сони 1 та
• Бошланғич нархи 3,3 млрд сўм
• Сотилган нархи 4,2 млрд сўм
Тошкент шаҳри Чилонзор туманида жойлашган бошланғич нархи 3,4 млрд сўм бўлган “Халқ банки” АТ Бош амалиётлар бошқармаси балансидаги кўчмас мулк 4,2 млрд сўмга сотилди.
• Сони 41 та
• Бошланғич нархи 560,1 млн сўм
• Сотилган нархи 813,4 млн сўм
Тошкент шаҳри Олмазор туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 107,1 млн сўм бўлган Республика кўз касалликлари шифохонаси балансидаги бинонинг том қисми 117,8 млн сўмга ижарага берилди.
• Сони 23 та
• Бошланғич нархи 846,5 млн сўм
• Сотилган нархи 910 млн сўм
• Ер майдони 1,4 га
Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманидан бошланғич нархи 685,6 млн сўм бўлган пикник зона, селфи ҳудуди, оммавий дам олиш жойлари ва кемпинг ташкил этиш учун 0,9 гектар ер участкаси 719,9 млн сўмга сотилди.
• Бошланғич нархи 11,8 млн сўм
• Сотилган нархи 97,3 млн сўм
Жиззах вилояти Зарбдор туманидан бошланғич нархи 0,8 млн сўм бўлган кўчма савдо жойи 3,1 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 20 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 1 411 лота. Также было реализовано 587 объекта со стартовой ценой 4,8 млрд сумов за 6,1 млрд сумов.
• стартовая цена 560,1 млн сум
• цена продажи 813,4 млн сум
• Часть крыши, принадлежащая Республиканской больнице глазных болезней, с годовой арендной ставкой 107,1 млн ​​сумов в Алмазарском районе города Ташкента сдана в аренду за 117,8 млн ​​сумов.
• стартовая цена 846,5 млн сум
• цена продажи 910 млн сум
• Земельный участок, расположенный в Бостанлыкском районе Ташкентской области, площадью 0,9 га, со стартовой ценой 685,6 млн ​​сумов продан за 719,9 млн сумов под организацию зоны для пикника, зоны для селфи, общественных зон отдыха и кемпинга.
• стартовая цена 11,8 млн сум
• цена продажи 97,3 млн сум
• Мобильная торговая точка из Зарбдарского района Джизакской области со стартовой ценой 0,8 млн сумов продана за 3,1 млн сумов.