15 август санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
438 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 36,1 млрд сўм бўлган 360 та лот 60,3 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 1,7 млрд сўм
• Тошкент вилояти Оҳангарон шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 618,4 млн сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги кўп қаватли турар жой биносининг нотурар қисми 1,7 млрд сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 9,1 млрд сўм
• сотилган нархи 9,9 млрд сўм
• Сурхондарё вилояти Узун туманида жойлашган бошланғич нархи 361,3 млн сўм бўлган “Бизнесни ривожлантириш банки" АЖ балансидаги иссиқхона ва хўжалик биноси 614,2 млн сўмга сотилди.
• сони 156 та
• бошланғич нархи 11,7 млрд сўм
• сотилган нархи 26,5 млрд сўм
• ер майдони 5,8 га
• Тошкент шаҳри Мирзо Улуғбек туманидан бошланғич нархи 8,9 млрд сўм бўлган савдо ва кўнгил очар мажмуалари ҳамда турар жой бинолари қуриш учун 0,49 гектар ер участкаси 23,2 млрд сўмга сотилди.
• Бухоро вилояти Когон шаҳридан бошланғич нархи 21,4 млн сўм бўлган савдо дўкони қуриш учун 1 сотих ер участкаси 81,2 млн сўмга сотилди.
• бошланғич нарх 3,1 млрд сўм
• сотилган нарх 8,7 млрд сўм
• ер майдони 244,1 га
• сони 60 та
• бошланғич нархи 7,2 млрд сўм
• сотилган нархи 7,9 млрд сўм
• Хоразм вилояти Хива шаҳридан бошланғич нархи 650 млн сўм бўлган товуқхона биноси 663 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 15 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 438 лота. Также было реализовано 360 объекта со стартовой ценой 36,1 млрд сумов за 60,3 млрд сумов.
• Нежилая часть жилого многоэтажного здания, принадлежащая территориальному управлению Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в городе Ахангаран Ташкентской области, со стартовой ценой 618,4 млн сумов продана за 1,7 млрд сумов.
• стартовая цена 9,1 млрд сум
• Здание и теплица, принадлежащие АО "Бизнесни ривожлантириш банки", расположенное в Узунском районе Сурхандарьинской области, со стартовой ценой 361,3 млн сумов проданы за 614,2 млн сумов.
• количество 156
• стартовая цена 11,7 млрд сум
• цена продажи 26,5 млрд сум
• площадь земельного участка 5,8 га
• Земельный участок, расположенный в Мирзо Улугбекском районе города Ташкента, площадью 0,49 гектаров, со стартовой ценой 8,9 млрд ​​сумов продан за 23,2 млрд сумов для строительства жилых и торговых помещений.
• Земельный участок, расположенный в городе Каган Бухарской области, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 21,4 млн ​​сумов продан за 81,2 млн сумов для строительства торгового магазина.
• цена продажи 8,7 млрд сум
• площадь земельного участка 244,1 га
• стартовая цена 7,2 млрд сум
• Здание курятника, расположенное в городе Хива Хорезмской области, со стартовой ценой 650 млн ​​сумов продан за 663 млн сумов.