“Hyatt Regency Tashkent” меҳмонхонасининг сотилиши тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 11 февралдаги “Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида”ги ПФ–6167-сон (Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 30 июлдаги ПФ-6273-сон Фармони билан киритилган қўшимчалар билан.), Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги ёки Сотувчи) “Hyatt Regency Tashkent” меҳмонхонасини (кейинги ўринларда – Меҳмонхона ёки Актив) ошкора рақобат тамойилларига асосланган савдо жараёни орқали сотилишини эълон қилади (кейинги ўринларда – Савдо).
Меҳмонхона ҳақида қисқача маълумот:
• Беш юлдузли “Hyatt Regency Tashkent” меҳмонхонаси 2016йилда Тошкент марказида ташкил топган ва “Hyatt” халқаро брендининг Ўзбекистондаги биринчи меҳмонхонасига айланган.
• У Ўзбекистонда халқаро меҳмонхоналар тармоғи бошқарувида бўлган ягона беш юлдузли меҳмонхонадир.
• Меҳмонхона шаҳар марказида, Тошкентнинг асосий диққатга сазовор жойларига қулай ва яқин масофада жойлашган.
• Умумий ер майдони 3,1 гектар, бино ва иншоотлар майдони 60,1 минг квадрат метрни ташкил этади.
• Меҳмонхона 8 қаватдан иборат бўлиб, мижозлар учун 300 та хона, жумладан, 248 та стандарт ва 52 та люкс/ярим люкс хоналарни мавжуд.
• Меҳмонхона ҳудудида халқаро сифат стандартлари даражасида жиҳозланган турли сиғимдаги бир нечта конференция заллари, шунингдек, 850 квадрат метр майдонга эга банкет зали, ёпиқ бассейн ва SPA маркази мавжуд.
• Қўшимча маълумотлар учун қуйидаги электрон манзилларга мурожаат қилишингизни сўраймиз.
DKalazhanov@kpmg.kz
SSandykbayeva@kpmg.kz
VPolyakov@kpmg.kz
j.jurayev@davaktiv.uz
Савдо жараёнларида иштирок этиш учун аризаларни топшириш бўйича расмий таклиф қўшимча эълон қилинади. Ариза топшириш жараёни барча манфаатдор томонлар учун очиқ бўлади. Манфаатдор шахслар ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрланган ва ариза берувчининг ваколатли вакили томонидан имзоланган хат кўринишида ариза топширишга таклиф қилинади.

Объявление о продаже гостиницы «Hyatt Regency Tashkent»
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан №УП-6167 от 11 февраля 2021 г. «О мерах по дальнейшему ускорению процессов приватизации государственных активов» (с дополнениями в Указе Президента Республики Узбекистан №УП-6273 от 30 июля 2021 г.), Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – Агентство госактивов или Продавец) объявляет о намерении реализовать гостиницу «Hyatt Regency Tashkent»  (далее – Гостиница или Актив) путем конкурентного процесса продажи (далее – Сделка).  В рамках подготовки к данной Сделке, по результатам конкурсного отбора, в качестве эксклюзивного финансового консультанта по приватизации актива была выбрана компания OOO “KPMG Valuation and Consulting” (далее – KPMG).
• Пятизвездочная гостиница «Hyatt Regency Tashkent» была открыта в 2016 г. в центре г. Ташкент и стала первым отелем международного бренда Hyatt в Узбекистане
• Является единственным пятизвездочным отелем в Узбекистане, находящимся под прямым управлением международной сети отелей
• Гостиница имеет выгодное исключительное расположение в центре города, в пешей доступности от главных достопримечательностей Ташкента
• Общая земельная площадь – 3,1 га, площадь зданий и сооружений – 60,1 тыс. кв. м.
• Гостиница располагается на 8 этажах и предлагает 300 номер для размещения, включая 248 стандартных и 52 полулюкс/люкс номеров
• На территории гостиницы имеется несколько конференц-залов различной вместимости, оборудованных на уровне международных стандартов качества, а также банкетный зал площадью 850 кв.м., закрытый бассейн и SPA-центр
По возникшим вопросам предлагается обращаться по контактам, указанным ниже.
DKalazhanov@kpmg.kz
SSandykbayeva@kpmg.kz
VPolyakov@kpmg.kz
j.jurayev@davaktiv.uz
Официальное приглашение к подаче заявок на участие будет опубликовано дополнительно. Процесс подачи заявок будет является открытым для всех заинтересованных лиц. Заинтересованным лицам будет предлагаться подать заявку в форме письма, подготовленного на английском, русском или узбекском языках, и подписанного уполномоченным представителем заявителя.