8 март – Халқаро  хотин-қизлар байрамига бағишланган тадбир
8 март - Халқаро хотин-қизлар байрами куни гўзал ва бетакрор юртимизга баҳор нафаси кириб келганидан дарак беради. Қутлуғ санада хотин-қизларга эҳтиром кўрсатиш анъанаси йил сайин умумдавлат аҳамиятига эга бўлиб, юқори мақом даражасига кўтарилмоқда.
Давлат активларини бошқариш агентлигида ҳам 8 мартХалқаро хотин-қизлар куни нишонланди ва байрам тадбири ташкил қилинди.
Аёл азалдан меҳр-шафқат ва садоқат тимсоли бўлиб келган. Инсон, оила, аёл тушунчаларини бир-биридан ажралган ҳолда тасаввур этиб бўлмайди. Оилани ҳам, жамиятни ҳам бирлаштириб, унга файзу барокот киритадиган хонадонларимизни меҳр-муҳаббат, нафосат, эзгулик нури билан мунаввар қиладиган зотлар ҳам аслида мўътабар оналаримиз, мунис опа-сингилларимиздир. Улуғ донишмандлар Ватанга энг муносиб  таъриф излаганда, уни Она сиймосига қиёс этганларида катта маъно бор.
Халқимизнинг буюк тарихида ўзининг жасорат ва матонати, ақл-заковати, нафосат ва назокати билан ўчмас ном қолдирган Тўмарис, Бибихоним, Гулбаданбегим, Зебунисо, Нодира, Увайсий, Анбар Отин ва бошқа юзлаб аёлларимизни ҳамиша эҳтиром билан тилга оламиз. Аёлларга бўлган чексиз ҳурмат-эҳтиромимизнинг яна бир сабаби шундаки, аёл аввало ҳар бир инсоннинг бешигини тебратадиган, унинг юрагига одамийлик фазилатларини сингдирадиган, уни ҳаёт бўронларидан асраб-авайлайдиган фидоий инсондир.
Тадбирда сўзга чиққанлар гўзал аёлларни ва опа-сингилларимизни баҳор ва нафосат айёми бўлмиш байрам билан табриклаб, уларга узоқ умр, оилавий бахт-саодат, баҳорий кайфият ҳамроҳ бўлишини тилаб қолдилар ва аёлларга бағишланган табрик шерларини эшиттирдилар.

Мероприятие посвященное 8 марта – Международному женскому дню
8 марта - Международный женский день – знак того, что в нашу прекрасную и неповторимую страну пришло дыхание весны. Традиция проявлять почитание к женщинам в этот день с каждым годом приобретает общегосударственное значение и поднимается на более высокий уровень.
Сегодня в Агентстве госактивов также отметили Международный женский день и организовали праздничное мероприятие.
Женщина всегда была символом сострадания и верности. Понятия человека, семьи, женщины невозможно представить отдельно друг от друга. Те, кто объединяет семью и общество и освещает наши дома светом любви, благодати и добра, на самом деле являются нашими почтенными матерями и сестрами. Когда великие мудрецы искали наиболее подходящее определение Родины, имело смысл сравнивать ее с фигурой Матери.
Мы всегда с уважением вспоминаем Томарис, Бибиханум, Гульбаданбегим, Зебунисо, Надиру, Увайсий, Анбар Отин и сотни других женщин, оставивших неизгладимое имя в великой истории нашего народа своей смелостью и упорством, умом, элегантностью и грацией. Другая причина нашего бесконечного уважения к женщине состоит в том, что женщина – это прежде всего самоотверженный человек, качающий колыбель каждого человека, вселяющий в его сердце человеческие качества, защищающий его от жизненных бурь.
Выступившие на мероприятии поздравили прекрасных женщин коллектива и наших сестер с праздником весны и нарядности, пожелали им долгих лет жизни, семейного счастья, весеннего настроения и прочитали поздравительные стихи, посвященные женщинам.