8 март – Халқаро хотин-қизлар кунига бағишланган тадбир
Жамиятнинг маданият даражаси, маънавий баркамоллиги аёлларга бўлган муносабат билан белгиланади. Энг гўзал ойнинг энг нафис байрами - хотин-қизларга эҳтиром кўрсатиш анъанаси йил сайин умумдавлат аҳамиятига эга бўлиб, юқори мақом даражасига кўтарилмоқда.
Ушбу қаторда бугун Давлат активларини бошқариш агентлигида 8 мартХалқаро хотин-қизлар куни нишонланди ва байрам тадбири ташкил қилинди.
Бугунги кунда Давактив тизимида ўнлаб опа-сингилларимиз меҳнат қилиб келишмоқда. Уларнинг самарали фаолият юритишлари, муттасил ўз устида ишлаб, малака оширишлари ва илғор хориж тажрибаларини ўзлаштиришлари учун барча шароитлар яратилган.
Тантанали тадбирда тизимдаги хотин-қизларнинг касб маҳорати алоҳида эътироф этилди. Улар ўзларига юклатилган вазифаларни сидқидилдан, юксак профессионал даражада бажариб келмоқдалар.
Тадбирда сўзга чиққанлар опа-сингилларимизни мазкур гўзал айём билан табриклаб, уларга сиҳат-саломатлик, оилавий бахт-саодат, баҳорий кайфият ҳамроҳ бўлишини тилаб қолдилар ва аёлларга бағишланган табрик шерларини эшиттирдилар.

The level of culture, the spiritual perfection of society is determined by the attitude towards women. The most gentle holiday of the most beautiful month - The tradition of honoring women from year to year is becoming of national importance and is being raised to a higher level.
Along with this, today the State Asset Management Agency held a festive event on the occasion of March 8 - International Women's Day.
Nowadays, the State Assets Management Agency employs dozens of beautiful women. All conditions have been created for them to work effectively, improve their professional skills and qualifications and learn from the best international practices.
The professionalism of women in the system was noted at the event. They perform their tasks in a timely manner and at a high professional level.
Speakers at the event congratulated the participants on this beautiful holiday and wished them good health, family happiness and spring mood.