8 март – Халқаро хотин-қизлар кунига бағишланган тадбир
Жамиятнинг маданият даражаси, маънавий баркамоллиги аёлларга бўлган муносабат билан белгиланади. Энг гўзал ойнинг энг нафис байрами - хотин-қизларга эҳтиром кўрсатиш анъанаси йил сайин умумдавлат аҳамиятига эга бўлиб, юқори мақом даражасига кўтарилмоқда.
Ушбу қаторда бугун Давлат активларини бошқариш агентлигида 8 мартХалқаро хотин-қизлар куни нишонланди ва байрам тадбири ташкил қилинди.
Бугунги кунда Давактив тизимида ўнлаб опа-сингилларимиз меҳнат қилиб келишмоқда. Уларнинг самарали фаолият юритишлари, муттасил ўз устида ишлаб, малака оширишлари ва илғор хориж тажрибаларини ўзлаштиришлари учун барча шароитлар яратилган.
Тантанали тадбирда тизимдаги хотин-қизларнинг касб маҳорати алоҳида эътироф этилди. Улар ўзларига юклатилган вазифаларни сидқидилдан, юксак профессионал даражада бажариб келмоқдалар.
Тадбирда сўзга чиққанлар опа-сингилларимизни мазкур гўзал айём билан табриклаб, уларга сиҳат-саломатлик, оилавий бахт-саодат, баҳорий кайфият ҳамроҳ бўлишини тилаб қолдилар ва аёлларга бағишланган табрик шерларини эшиттирдилар.

Мероприятие посвященное 8 марта – Международному женскому дню
Уровень культуры, духовное совершенство общества определяется отношением к женщинам. Самый нежный праздник самого прекрасного месяца - Традиция почитания женщин с каждым годом приобретает общегосударственное значение и поднимается на более высокий уровень.
Наряду с этим сегодня в Агентстве по управлению государственными активами состоялось праздничное мероприятие по случаю 8 марта Международного женского дня.
На сегодняшний день, в системе Агентства госактивов работают десятки представительниц прекрасного пола. Для них созданы все условия, чтобы они работали эффективно, повышали свои профессиональные навыки и квалификацию, а также осваивали передовой зарубежный опыт.
На мероприятии был отмечен профессионализм женщин в системе. Они выполняют возложенные на них задачи своевременно, на высоком профессиональном уровне.
Выступившие на мероприятии поздравили участниц с этим прекрасным праздником и пожелали им крепкого здоровья, семейного счастья и весеннего настроения.