"Биокимё" АЖни устав капиталидаги давлат улушининг хусусийлаштириш жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги” ёки “Сотувчи”) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, "Биокимё" АЖ устав капиталидаги 51,0 фоиз давлат акциялар пакетини (кейинги ўринларда – “Актив”) хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бошланганлигини эълон қилади (кейинги ўринларда – “Битим”).
"ABRAU CAPITAL" компанияси (кейинги ўринларда – Маслаҳатчи) ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
«Биокимё» АЖ ўзининг кўп йиллик тарихи давомида Марказий Осиёда этил ва озиқ-овқат спиртининг асосий етказиб берувчиси бўлиб келган. Компания 2007 йилда ташкил этилган.
• Устав фонди: 9,6 млрд. сўм;
• Ишлаб чиқариш қуввати: 1 830 минг декалитр/йил.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини 2023 йил 15 август соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар қуйидаги электрон почта манзилларига юборишлари лозим: almo@abraucapital.com, d.rustamova@abraucapital.com.
Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interestбосқичидан мувофаққиятли ўтган талабгорларга хусусийлаштириш жараёнларининг келгуси Мажбуриятга эга бўлмаган таклиф (NBOқабул қилиш босқичида иштирок этиш учун таклиф қилинади ҳамда уларга ушбу босқич жараёнлари тўғрисидаги хат (Process Letter) юборилади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, "ABRAU CAPITAL" ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "ABRAU CAPITAL" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва "ABRAU CAPITAL" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Announcement on the beginning of the privatization process of the state share in the authorized capital of “Biokimyo” JSC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter referred to as "UzSAMA") announces the beginning of submitting applications for Express of Interest stage of the privatization process (hereinafter referred to as "Transaction") of “Biokimyo” JSC  by selling 51,0state share (hereinafter referred to as "Company").
ABRAU CAPITAL (hereinafter referred to as "Сonsultant") is the privatization consultant to UzSAMA on this Transaction.
“Biokimyo” JSC - for most of its history has remained the main supplier of ethyl and food alcohol in Central Asia. The company was founded in 2007. The total area of this company with industrial and non-industrial facilities is 18.92 hectares.
• Share capital: 9,6 billion UZS;
• Capacity: 1 830 thousand dal/year.
Express of interest can be prepared in Uzbek, Russian or English (at the discretion of the Applicants), and must be sent to the following e-mail addresses: almo@abraucapital.com, d.rustamova@abraucapital.com.
The deadline for submission of Express of interest is no later than August 15, 2023, 18:00 (Tashkent time).
Applicants who have successfully passed the Express of interest stage will be invited to participate in the next Submission of non-binding offers (NBO) stage of the privatization process, and Process Letter with detailed information on this stage will be addressed to them.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of UzSAMA, "ABRAU CAPITAL" in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and "ABRAU CAPITAL" reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Agency and "ABRAU CAPITAL", to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;