Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) “ТошуйжойЛИТИ” АЖ устав капиталидаги 61,6 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив/Жамият) хусусийлаштиришнинг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
Аввал хабар мазкур хусусийлаштириш жараёнлари “Abrau Capital“ компанияси  (кейинги ўринларда – Консультант) томонидан Хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи сифатида олиб борилмоқда.
“ТошуйжойЛИТИ” АЖ:
• Институт қурилишда меъёрий ҳужжатларни ишлаб чиқиш, фуқаролик иншоотларининг сейсмик чидамлилиги, фуқаролик иншоотларининг намунавий лойиҳаларини ишлаб чиқиш;
• турли мақсадлардаги бино ва иншоотларни, муҳандислик тармоқларини, шунингдек, автомобиль йўллари ва йўл инфратузилмасини янгидан қуриш, реконструкция қилиш ва капитал таъмирлаш бўйича лойиҳа-смета ҳужжатларини ишлаб чиқиш;
• бинолар ва иншоотларнинг техник ҳолатини текшириш;
• бино ва иншоотларнинг юк кўтарувчи конструкцияларини тиклаш ва мустаҳкамлаш лойиҳаларини ишлаб чиқиш;
• зилзилага чидамли биноларни қуриш соҳасидаги илмий-тадқиқот ишлари, шу жумладан лойиҳа-қидирув ишларини амалга оширади.
Сотув жараёнининг жорий босқичини амалга ошириш тўғрисида:
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 22 август соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар almo@abraucapital.com электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Активни сотиб олиши учун молиявий ресурсларининг етарлилиги;
• Олимжон Алимов, “Abrau Capital” компанияси директори: almo@abraucapital.com, tel. +998(97) 783-75-27;
• Талат Самандаров, Давактив агентлиги Бошқарма бошлиғи: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71) 259-20-67.
Давлат активини келгусидаги фаолиятига қўйиладиган шартлар:
Давлат активи харидори Жамиятнинг асосий фаолият турини 5 (беш) йилдан кам бўлмаган муддатда сақлаб қолиш мажбуриятини ўз зиммасига олади.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига муваффақиятли ўтган талабгорлар билан, мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан аввал, Активни сотиб олиш бўйича асосий шартлар акс эттирилган келишув имзоланади.
Сотиш жараёнининг келгуси босқичлари тўғрисида:
Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) таклифларни қабул қилиш босқичига ўтган талабгорлар билан Ахборотни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланади ҳамда Консультант томонидан тайёрланган Актив фаолияти тўғрисида маълумот ва таҳлилий маълумотлар (Due-diligence) билан танишиш учун виртуал маълумотлар хонасига (VDR) кириш, Активга ташриф буюрган ҳолда унинг бошқарув органига саволлар бериш имконияти яратилади.

Announcement on the start of the sale process of state shares in the authorized capital of "ToshuyjoyLITI" JSC
In accordance with the relevant privatization programs, State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the sale process of 61,6% state share in the authorized capital of "ToshuyjoyLITI" JSC (hereinafter – Asset/Company) by privatization method of public invitation to negotiations.
As previously reported, the company "Abrau Capital" (hereinafter - Consultant) carries out this Agreement as a consultant on privatization of the UzSAMA.
"ToshuyjoyLITI" JSC:
• The Institute develops normative documents in construction, seismic resistance of civil structures, development of model projects of civil structures;
• development of project-estimate documents for the new construction, reconstruction and capital repair of buildings and structures of various purposes, engineering networks, as well as highways and road infrastructure;
• inspection of the technical condition of buildings and structures;
• development of projects for restoration and strengthening of load-bearing structures of buildings and structures;
• carries out scientific research works in the field of construction of earthquake-resistant buildings, including project-research works.
About the implementation of the current stage of the sales process:
1. Brief information about the participant (including STIR, type of activity);
2. Information on shareholders/founders (indicated by the share of ownership) and ultimate beneficiaries with a share of more than 5 percent in the authorized capital of the participant;
3. Financial report on the last 3 years of activity.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on August 22, 2024 and sent to the following e-mail address: almo@abraucapital.com.
• Olimjon Alimov,"Abrau Capital" company director: almo@abraucapital.comtel.: +998(97) 783-75-27;
• Talat Samandarov, Head of  division of the UzSAMA: tender@davaktiv.uztel.: +998(71) 259-20-67.
Conditions for the future activity of the state asset:
The buyer of the state asset undertakes to maintain the main activity of the Company for a period of not less than 5 (five) years.
In turn, prior to submission of binding offers with the participants of sales who passed to the stage of submission Binding Offers (BO), an Agreement with the main terms for acquisition of the Asset will be signed.