“Автокомпонент” МЧЖнинг устав капиталидаги давлат улушини очиқ савдо жараёни бошлангани тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Автокомпонент” МЧЖ устав капиталидаги 98,8 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив/Жамият) хусусийлаштиришнинг очиқ савдо жараёнларининг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида бошланганлигини эълон қилади.
Автокомпонент” МЧЖ - 2010 йилда ташкил этилган бўлиб, автомобилларнинг турли бутловчи қисмларини ишлаб чиқариш фаолияти билан шуғулланади.
• Устав фонди: 969,5 млн сўм;
• Жамиятнинг расмий веб-сайти: www.autocomponent.uz
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 20 сентябрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.

Объявление о начале открытого процесса продажи государственной доли в уставном капитале ООО «Автокомпонент»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале открытого процесса продаж 98,8% государственной доли в уставном капитале ООО Автокомпонент”  (далее – Актив/Предприятие) посредством способа приватизации публичного приглашения к переговорам.
ООО Автокомпонент” - основанная в 2010 году компания занимается производством различных автокомпонентов.
• Уставный капитал: 969,5 млн сумов;
• Официальный сайт общества: www.autocomponent.uz
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 20 сентября 2024 года и отправлена на адрес электронной почты munir.yakubov@piamg.uz.