“Автокомпонент” МЧЖнинг устав капиталидаги давлат улушини очиқ савдо жараёни бошлангани тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Автокомпонент” МЧЖ устав капиталидаги 98,8 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив/Жамият) хусусийлаштиришнинг очиқ савдо жараёнларининг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида бошланганлигини эълон қилади.
Автокомпонент” МЧЖ - 2010 йилда ташкил этилган бўлиб, автомобилларнинг турли бутловчи қисмларини ишлаб чиқариш фаолияти билан шуғулланади.
• Устав фонди: 969,5 млн сўм;
• Жамиятнинг расмий веб-сайти: www.autocomponent.uz
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 20 сентябрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.

Announcement on the start of the open sales process of state share in the authorized capital of "Avtokomponent" LLC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the open sales process of 98,8% state share in the authorized capital of "Avtokomponent" LLC (hereinafter - the Asset/Enterprise) by privatization method of public invitation to negotiations.
Avtokomponent LLC - founded in 2010, the company is producing various car components.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on September 20, 2024 and sent to the e-mail address munir.yakubov@piamg.uz