“Агрегат заводи” АЖ ва “Агрегат автокомплект” МЧЖнинг бўшаётган бино-иншоотлари бўйича савдо жараёнларининг натижалари тўғрисида эълон
"E-auksion" электрон савдо платформаси орқали давлат активлари, тадбиркорлик фаолияти учун мўлжалланган ер участкаларини сотиб олишга қизиқиш тобора ортиб бормоқда.
Бугун, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан онлайн аукционга қўйилган “Агрегат заводи” АЖ ва унинг таъсисчилигидаги “Агрегат автокомплект” МЧЖнинг бўшаётган бино ва иншоотлари бўйича 3 нафар иштирокчи ўртасида ўзаро рақобат муҳити асосида муросасиз баҳс борди.
Бошланғич нархи 130,5 млрд. сўм бўлган давлат мулки 1 соат давом этган савдода 12 қадам нархи оширилиб 208,7 млрд. сўмга сотилди.
Савдода “Build Power” МЧЖ ғолиби деб топилди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 24 ноябрдаги ПҚ–7-сон қарорига асосан, мазкур давлат активи “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали оммавий савдоларга чиқарилган.
Ушбу давлат активи корхоналарининг ишлаб чиқариш қувватларини Чирчиқ шаҳридаги “Чирчиқ қишлоқ хўжалиги техникаси заводи” АЖ ҳудудига кўчириб ўтилиши сабабли савдога қўйилган ва сотишдан тушадиган маблағлар ушбу корхоналарнинг кўчириш,  янги бино ва иншоотлар барпо этиш ҳамда модернизация қилишга мақсадли йўналтирилади.

Объявление по результатам процесса торгов пустующих зданий и сооружений АО «Агрегатный завод» и ООО «Агрегат автокомплект»
Приобретение государственного имущества, земельных участков для ведения бизнеса через электронную торговую платформу «E-auksion» вызывает всё больший интерес.
Сегодня между тремя участниками по зданиям и сооружениям АО «Агрегатный завод» и его дочернему предприятию ООО «Агрегатный автокомплект», выставленным на онлайн-аукцион Агентством по управлению государственными активами, состоялась бескомпромиссная борьба на конкурентной основе.
Государственное имущество со стартовой ценой 130,5 млрд сумов продано на торгах длившихся час, с 12-шаговым повышением цены за 208,7 млрд сумов.
Победителем торгов стало ООО «Build Power».
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 24 ноября 2021 года № ПП-7, данный государственный актив выставлен на торги через электронную торговую платформу «E-auksion».
Объект выставлен на торги в связи передислокацией производственных мощностей предприятий государственного актива на территорию АО «Чирчикский завод сельскохозяйственной техники» в г. Чирчик и вырученные от продажи средства целенаправленно используются для передислокации этих предприятий, а также строительства и модернизации новых зданий и сооружений.