“Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасидаги давлат улушини сотиш жараёни бошлангани тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 11 февралдаги "Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида"ги ПФ-6167 Фармонига мувофиқ (Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 30 июлдаги ПФ-6273 Фармонига қўшимча), Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги ёки Сотувчи) “Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасини (кейинги ўринларда – Меҳмонхона ёки Актив), рақобатли сотув жараёни орқали хусусийлаштириш бошланганлигини эълон қилади.
Актив бўйича қисқача маълумот:
• юлдузли “Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонаси Тошкент марказида сайёҳлар ва пойтахтнинг ишбилармон меҳмонлари учун қулай шароитга эга. Меҳмонхона машҳур Навоий опера ва балет театри қаршисида, Марказий Мустақиллик майдони ҳамда Амир Темур майдонига яқин масофада жойлашган;
• 2013 йилда Жанубий Кореянинг "Lotte Hotel" бренди бошқарувига ўтказилди, шу билан бирга меҳмонхонани халқаро товар сифат стандартларига мувофиқ тўлиқ таъмирлаш амалга оширилди;
• Меҳмонхона “Hotelstars Union” таснифлаш тизимининг юқори стандарти талабларига жавоб беради;
• Умумий ер майдони 1,14 гектар, бино ва иншоотлар майдони 24,3 минг квадрат метрни ташкил этади;
• "Lotte" сифат стандартлари қўлланилган мазкур меҳмонхона 232 та хоналарини, жумладан, 119 та стандарт ва 113 та замонавий қулайликларга эга, оилавий/бизнес хоналарни ўз ичига олади;
• Меҳмонхона ҳудудида халқаро сифат стандартлари даражасида жиҳозланган турли тадбирларни ўтказишга мўлжалланган бир нечта конференция заллари, шунингдек, 3042 квадрат метр майдонга эга банкет зали, очиқ бассейн ва фитнес-соғломлаштириш маркази мавжуд.
Қўшимча маълумотлар учун қуйида келтирилган алоқа каналларига мурожаат қилинг.
DKalazhanov@kpmg.kz;
SSandykbayeva@kpmg.kz;
VPolyakov@kpmg.kz.
Иштирок этиш учун аризани тақдим этиш бўйича расмий таклифнома (RfP) қўшимча равишда эълон қилинади. Ариза бериш жараёни барча манфаатдор томонлар учун очиқ бўлади. Манфаатдор шахслар инглиз, рус ёки ўзбек тилларида тайёрланган ва аризачининг ваколатли вакили томонидан имзоланган хат шаклида ариза беришлари лозим.

Объявление о начале процесса продажи государственной доли в гостинице «Lotte City Hotel Tashkent Palace»
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 11 февраля 2021 г. «О мерах по дальнейшему ускорению процессов приватизации государственных активов» №УП-6167 (с дополнениями в Указе Президента Республики Узбекистан от 30 июля 2021 г. №УП-6273), Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – Агентство госактивов или Продавец) объявляет о начале приватизации гостиницы «Lotte City Hotel Tashkent Palace» (далее – Гостиница или Актив), путем конкурентного процесса продажи (далее – Сделка).
В рамках подготовки к данной Сделке, по результатам конкурсного отбора, в качестве эксклюзивного финансового консультанта по приватизации актива была выбрана компания OOO “KPMG Valuation and Consulting” (далее – KPMG).
• Четырехзвездочная гостиница «Lotte City Hotel Tashkent Palace» имеет уникальное расположение в центре г. Ташкент, удобное как для туристов, так и для деловых гостей столицы. Гостиница расположена напротив знаменитого театра оперы и балета имени А. Навои, недалеко от музея Истории Узбекистана, на расстоянии пешей прогулки до Центральной площади Независимости, а также сквера Амира Темура;
• В 2013 г. гостиница была передана под управление южнокорейского гостиничного бренда «Lotte Hotel», который провел полную реновацию гостиницы по международным стандартам качества бренда;
• Гостиница соответствует требованиям стандарта «Первого класса» системы классификации «Hotelstars Union»;
• Общая земельная площадь составляет 1,14 га, площадь зданий и сооружений – 24,3 тыс. кв. м.;
• В гостинице применены стандарты качества "Lotte", введена современная система резервирования, которая предлагает гостям 232 комфортных номеров для размещения;
• На территории гостиницы имеется несколько конференц-залов различной вместимости, банкетный зал площадью 3 042 кв.м., а также открытый бассейн и фитнес-центр.
По возникшим вопросам предлагается обращаться по контактам, указанным ниже.
DKalazhanov@kpmg.kz
SSandykbayeva@kpmg.kz
VPolyakov@kpmg.kz
Официальное приглашение к подаче заявок на участие будет опубликовано дополнительно. Процесс подачи заявок будет является открытым для всех заинтересованных лиц. Заинтересованным лицам будет предлагаться подать заявку в форме письма, подготовленного на английском, русском или узбекском языках, и подписанного уполномоченным представителем заявителя.