Давлат корхоналарини хусусийлаштириш бўйича Консультантларни жалб қилиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги “UzAssets” инвестиция компанияси Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 11 февралдаги ПФ-6167-сон ҳамда 2021 йил 30 июлдаги ПФ-6273-сон Фармонларига мувофиқ, давлат корхоналарини хусусийлаштириш бўйича Консультантларни танлаб олиш юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан 2021 йил 29 сентябрь куни соат 18-00 дан (Тошкент вақти билан) кечиктирмай эълон қилинган Таклиф тақдим этиш учун сўровномаларга (RFP) асосан тижорат таклифларини тақдим этишларини сўраймиз.
Активларни хусусийлаштириш учун зарур бўладиган барча маслаҳатлар ва консултация хизматларни Консультантлар томонидан тақдим этилиши кутилмоқда. Таклиф тақдим этиш учун сўровномалар иловада келтирилган бўлиб, улар Консультантларга ва улар тақдим этадиган тижорат таклифларининг тузилишига қўйиладиган талабларни белгилайди.
Агар Консорциум томонидан ариза тақдим этилса, Консорциум битимини тақдим этиш сўралади. Агар, биргаликда қўшма тижорат таклифи тақдим этилса, жалб қилинган шерик-Консультантнинг ҳам ишини мувофиқлаштириш учун масъул бўлган ва жавобгарликни зиммасига оладиган Асосий Консультант кўрсатилиши керак.
1-лойиҳа. “Қўқон биокимё” АЖ - RfP
2-лойиҳа. “ Шарқ НМАК” АЖ - RfP
3-лойиҳа. Илмий-тадқиқот лойиҳалаш институтлари (“Ўзгазлойиҳа” ва “УзГАШКЛИТИ”) - RfP
4-лойиҳа. “Сувмаш” АЖ - RfP
5-лойиҳа. “93-махсус трест” АЖ - RfP
6-лойиҳа. “Ўрта Осиё транс” АЖ - RfP
Саволлар ва қўшимча маълумотлар юзасидан қуйидаги алоқа каналларига мурожаат қилишингиз сўралади:
Азизжон Каҳҳоров, “UzAssets” АЖ Бошқарув раиси, тел.: +998-71-259-20-23, эл.почта: a.kahhorov@uz-assets.uz.
Жалолиддин Усмонов, “UzAssets” АЖ масъул ходими, тел.: +998-71-259-22-40; эл.почта: j.usmonov@uz-assets.uz
Шохрух Охунов, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги Мувофиқлашган ҳаракатни таъминлаш департаменти бошлиғи, тел.: +998-71-259-21-87; эл.почта: cooperation@davaktiv.uz.

Announcement on hiring Privatization Consultants on SOEs
JSC "UzAssets" Investment Company under the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan announces a selection process of Privatization Consultants of assets, subject to privatization in accordance with the Presidential Decrees of the Republic of Uzbekistan PD-6167 dated February 11, 2021 and PD-6273 dated July 30, 2021.
We request all interested bidders to submit commercial proposals according to the published requests for proposals (RFPs) no later than 18:00 on September 29, 2021 (Tashkent time).
The Consultant is expected to provide all required consultations and services for the privatization of the Assets. Requests for proposals are attached below, which define the requirements for the Consultant and the structure of his proposal.
Consultants for the provision of the full amount of services can join a consortium or submit joint proposals.
If the Consortium submits an application, please provide a Consortium Agreement. In case of joint submission of applications, the leading Consultant must be indicated, who also coordinates and is responsible for the work of the involved consultant-partner.
Project #1. JSC “Kokand biokimyo” - RfP
Project #2. JSC “Sharq” - RfP
Project #3. Research design institutes ("Uzgasproject" and "UzGASHKLITI") RfP
Project #4. JSC “Suvmash” - RfP
Project #5. JSC “93-maxsus trest” - RfP
Project #6. JSC “Orta Osiyo Trans” - RfP
For questions and additional information, please reach out to the following contacts:
Mr. Azizjon Kahhorov, CEO JSC «UzAssets», Tel: +998 71 259 20 23, Email: a.kahhorov@uz-assets.uz.
Mr. Jaloliddin Usmonov, specialist of UzAssets; Tel .: + 998-71-259-22-40; e-mail: j.usmonov@uz-assets.uz ;
Mr. Shokhrukh Okhunov, Head of the Department for cooperation with international financial institutions and protocol of the State Assets Management Agency; Tel .: + 998-71-259-21-87; e-mail: cooperation@davaktiv.uz .