Давлат корхоналарини хусусийлаштириш бўйича Консультантларни жалб қилиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги “UzAssets” инвестиция компанияси Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 11 февралдаги ПФ-6167-сон ҳамда 2021 йил 30 июлдаги ПФ-6273-сон Фармонларига мувофиқ, давлат корхоналарини хусусийлаштириш бўйича Консультантларни танлаб олиш юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан 2021 йил 29 сентябрь куни соат 18-00 дан (Тошкент вақти билан) кечиктирмай эълон қилинган Таклиф тақдим этиш учун сўровномаларга (RFP) асосан тижорат таклифларини тақдим этишларини сўраймиз.
Активларни хусусийлаштириш учун зарур бўладиган барча маслаҳатлар ва консултация хизматларни Консультантлар томонидан тақдим этилиши кутилмоқда. Таклиф тақдим этиш учун сўровномалар иловада келтирилган бўлиб, улар Консультантларга ва улар тақдим этадиган тижорат таклифларининг тузилишига қўйиладиган талабларни белгилайди.
Агар Консорциум томонидан ариза тақдим этилса, Консорциум битимини тақдим этиш сўралади. Агар, биргаликда қўшма тижорат таклифи тақдим этилса, жалб қилинган шерик-Консультантнинг ҳам ишини мувофиқлаштириш учун масъул бўлган ва жавобгарликни зиммасига оладиган Асосий Консультант кўрсатилиши керак.
1-лойиҳа. “Қўқон биокимё” АЖ - RfP
2-лойиҳа. “ Шарқ НМАК” АЖ - RfP
3-лойиҳа. Илмий-тадқиқот лойиҳалаш институтлари (“Ўзгазлойиҳа” ва “УзГАШКЛИТИ”) - RfP
4-лойиҳа. “Сувмаш” АЖ - RfP
5-лойиҳа. “93-махсус трест” АЖ - RfP
6-лойиҳа. “Ўрта Осиё транс” АЖ - RfP
Саволлар ва қўшимча маълумотлар юзасидан қуйидаги алоқа каналларига мурожаат қилишингиз сўралади:
Азизжон Каҳҳоров, “UzAssets” АЖ Бошқарув раиси, тел.: +998-71-259-20-23, эл.почта: a.kahhorov@uz-assets.uz.
Жалолиддин Усмонов, “UzAssets” АЖ масъул ходими, тел.: +998-71-259-22-40; эл.почта: j.usmonov@uz-assets.uz
Шохрух Охунов, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги Мувофиқлашган ҳаракатни таъминлаш департаменти бошлиғи, тел.: +998-71-259-21-87; эл.почта: cooperation@davaktiv.uz.

Объявление о привлечении Консультантов по приватизации государственных предприятий
Инвестиционная компания АО «UzAssets» при Агентстве по управлению государственными активами Республики Узбекистан объявляет конкурс по отбору Консультантов по приватизации активов, подлежащих приватизации в соответствии с Указами Президента Республики Узбекистан от 11 февраля 2021 года № УП – 6167 и от 30 июля 2021 года № УП–6273.
Просим Всех заинтересованных претендентов, предоставить коммерческие предложения согласно опубликованным запросам на предложения (RFP) не позднее 18-00 часов 29 сентября 2021 года (по ташкентскому времени).
Ожидается предоставление со стороны Консультанта всех требуемых консультаций и услуг для приватизации Активов. Запросы на предоставление предложений приведены ниже, которые определяют требования к Консультанту и структуре его предложения.
Консультанты для оказания всего спектра услуг могут вступать в консорциум или представить совместные предложения.
В случае подачи заявки Консорциумом, просим предоставить договор о консорциуме. В случае совместной подачи заявок, должен быть указан Основной Консультант, который также координирует и несет ответственность за работу привлекаемого консультанта-партнера.
Проект № 1. АО «Кукон биокимё» -RfP
Проект № 2. АО «ИПАК Шарк» -RfP
Проект № 3. Научно-исследовательские проектные институты («Узгазлойиха» и «УзГАШКЛИТИ»)  -RfP
Проект № 4. АО «Сувмаш» RfP
Проект № 5. АО «93-МАХСУС ТРЕСТ» - RfP
Проект № 6. АО «Урта Осиё транс» - RfP
По вопросам и для получения дополнительной информации просим Вас обращаться по следующим контактам:
г-н Азизжон Каххоров, председатель правления АО «UzAssets», Tel: +998 71 259 20 23, эл.почта: a.kahhorov@uz-assets.uz.
г-н Жалолиддин Усмонов, ответственный сотрудник UzAssets; Тел.: + 998-71-259-22-40; эл.почта: j.usmonov@uz-assets.uz
г-н Шохрух Охунов, начальник департамента по обеспечению координации действий Агентства по управлению государственными активами; Тел.: + 998-71-259-21-87; эл.почта: cooperation@davaktiv.uz.