Суд бошқарувчиси талабгорлари учун жорий йил 13 октябрь куни ўтказилган тест имтиҳони натижалари тўғрисида эьлон
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йил 12 сентябрдаги 765-сон қарори билан тасдиқланган "Суд бошқарувчилари, уларни аттестациядан (қайта аттестациядан) ўтказиш ва малака аттестатини бериш тартиби тўғрисидаги" низомга асосан, Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2023 йил 18 сентябрдаги 258-сон буйруғи ижросини таъминлаш мақсадида, 2023 йил 13 октябрь куни суд бошқарувчиси аттестатини олиш бўйича тест имтиҳони ташкил этилди.
Тест имтиҳонида иштирок этиш учун жами 34 нафар талабгорлардан аризалар келиб тушди. Имтиҳон 60 дақиқа давом этиб, 50 та саволни ўзида жамлаган тест натижаларига кўра, 27 нафар жисмоний шахслар тест имтиҳонидан ўтди, 7 нафари тест имтиҳонидан ўта олмади.
Ф.И.О.
Ҳудуд
Тўғри жавоб (фоизда)
Тест имтиҳонидан ўтган талабгорлар
Розумов Базарбай Беглиевич
Мамаков Икромжон Артикович
Тўхтабоев Алишер Тўлқинжон ўғли
Долимов Дилшодбек Қодирбекович
Ҳамроев Шавкат Салимович
Аминов Хуршид Ўткирович
Пирматов Фарход Абдувалиевич
Уракбаев Ихтиёр Джурабаевич
Юлдашев Бунёд Бахромович
Исламов Одил Очилович
Исматов Абдумажит Расулович
Эгамбердиев Бахтиёр Мирзалиевич
Зиёмов Лазиз Зиёмович
Маматкулов Жура Рахманович
Акбаров Зафар Фарходович
Назаров Абдирасул Аскарович
Искандаров Тойиржон Аманович
Носиржонов Исмоилжон Рахматилло ўғли
Рузикулов Анвар Эшбаевич
Каримов Файзулла Мирзахматович
Махмудов Санжар Азаматович
Каримов Лочин Очилович
Махмудов Бекзод Негматжонович
Ахмедов Мир Аброр Анвар ўғли
Исмаилов Аманджон Ибрагимович
Тест имтиҳонидан ўтмаган талабгорлар
Розумов Ғайрат Базарбаевич
Донаев Равшан Бахронович
Махмудова Шаҳина Одилжон қизи
Дусанов Нормумин Мамарасулович
54*
*- Н. Дусановнинг 06.10.2022-yildagi АА серяли 000271 рақамли 4-тоифали аттестати мавжуд бўлиб, аттестат тоифасини ошириш учун етарли натижа олмаган.

Announcement of the test examination results for court administrator applicants held on 13 October this year
According to the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan from September 12, 2019 №765 "On measures to organize the activities of court administrators", and the Regulation on the procedure for certification ( re-certification) of court administrators and issuing qualification certificates, the State Assets Management Agency organized the certification of court administrators on October 13 this year.
Applications for participation in the testing for the qualification certificate, which lasted 60 minutes and included 50 questions, were received from 34 applicants. Of these, 27 applicants successfully passed the testing.
T/r
Correct answers (percentage)
Rozumov Bazarbay Begliyevich
Mamakov Ikromjon Artikovich
Toʻxtaboyev Alisher Toʻlqinjon oʻgʻli
Dolimov Dilshodbek Qodirbekovich
Hamroyev Shavkat Salimovich
Aminov Xurshid Oʻtkirovich
Pirmatov Farxod Abduvaliyevich
Urakbayev Ixtiyor Djurabayevich
Yuldashev Bunyod Baxromovich
Islamov Odil Ochilovich
Ismatov Abdumajit Rasulovich
Egamberdiyev Baxtiyor Mirzaliyevich
Ziyomov Laziz Ziyomovich
Mamatkulov Jura Raxmanovich
Akbarov Zafar Farxodovich
Nazarov Abdirasul Askarovich
Nosirjonov Ismoiljon Raxmatillo oʻgʻli
Ruzikulov Anvar Eshbayevich
Karimov Fayzulla Mirzaxmatovich
Maxmudov Sanjar Azamatovich
Karimov Lochin Ochilovich
Maxmudov Bekzod Negmatjonovich
Axmedov Mir Abror Anvar oʻgʻli
Ismailov Amandjon Ibragimovich
Applicants who failed the test examination
Rozumov Gʻayrat Bazarbayevich
Republic of
Karakalpakstan
54*
*- Dusanov N. has the certificate of the 4th category of AA series with the number 000271 from 06.10.2022, has not gained sufficient results to increase the category of certificate.