Давлат активларини бошқариш агентлиги жорий йилнинг март ойида бўлиб ўтган тест имтиҳони натижаларини эълон қилади
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йил 12 сентябрдаги “Суд бошқарувчилари фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 765-сонли қарори билан суд бошқарувчиларини аттестациядан (қайта аттестациядан) ўтказиш ва малака аттестатини бериш тартиби тўғрисидаги низомга асосан, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан 2022 йил 4 март куни суд бошқарувчиларнинг малака аттестатини олиш бўйича тест имтиҳонлари ташкил этилди.
Тест имтиҳонига қатнашиш учун жами 39 нафар малака аттестати талабгорларидан аризалар келиб тушди. Тест имтиҳони 60 дақиқа давом этиб, 50 та саволни ўзида жамлаган тест натижаларига кўра, 27 нафар талабгорлар тест имтиҳонидан муваффақиятли ўтди. 11 нафари тест имтиҳонидан ўта олмади. 1 нафари тест имтиҳонига келмади.
Тест имтиҳонидан муваффақиятли ўтган талабгорлар рўйхати билан қуйидаги жадвал орқали танишиш мумкин.

Агентство по управлению госактивами объявляет результаты тестовых экзаменов, проведенных в марте текущего года
Согласно Положению о порядке аттестации (переаттестации) и выдачи квалификационных аттестатов судебных управляющих постановлением  №765 "О мерах по организации деятельности судебных управляющих" от 12 сентября 2019 года, 4 марта 2022 года Агентством по управлению государственными активами были организованы тестовые экзамены по аттестации судебных управляющих.
На участие в тестовых экзаменах от заявителей по аттестации поступило 39 заявок. Тестовый экзамен длился 60 минут и включал 50 вопросов. По результатам тестирования 27 человек прошли тестовый экзамен. 11 человек не прошли его. А 1 человек не пришёл на тестовый экзамен.
Со списком лиц, успешно прошедших тестовый экзамен, вы можете ознакомиться в таблице, приведённой ниже.