3 июнь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
632 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 112,7 млрд сўм бўлган 2 842 та лот 143,9 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 2 млрд сўм
Жиззах вилояти Пахтакор туманида жойлашган бошланғич нархи 692,9 млн сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Жиззах вилоят ҳудудий бошқармаси балансидаги нотурар бино 727,5 млн сўмга сотилди.
• сони 60 та
• сотилган нархи 2,1 млрд сўм
Тошкент шаҳри Чилонзор туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 127,3 млн сўм бўлган Ташқи ишлар вазирлиги Хўжалик-таъминоти бошқармаси балансидаги ер тўла қисми 573 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 97 та
• бошланғич нархи 32,1 млрд сўм
• сотилган нархи 36,7 млрд сўм
• ер майдони 10,5 га
Сурхондарё вилояти Термиз шаҳридан бошланғич нархи 291,3 млн сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари қуриш учун 20 сотих ер участкаси 1,2 млрд сўмга сотилди.
• сони 2 586 та
• бошланғич нарх 60,1 млрд сўм
• сотилган нарх 77,2 млрд сўм
• ер майдони 6 050,5 га
• сони 45 та
• бошланғич нархи 15,3 млрд сўм
Жиззах вилояти Шароф Рашидов туманидан бошланғич нархи 2,2 млрд сўм бўлган автосалон биноси 8,8 млрд сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 3 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 632 лота. Также было реализовано 2 842 объекта со стартовой ценой 112,7 млрд сумов за 143,9 млрд сумов.
• Нежилое помещение, принадлежащее территориальному управлению Джизакской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Пахтакорском районе Джизакской области, со стартовой ценой 692,9 млн сумов продано за 727,5 млн сумов.
• Подвальное помещение, принадлежащее Управлению экономического снабжения Министерства иностранных дел, расположенное в Чиланзарском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 127,3 млн сумов сдано в аренду за 573 млн сумов.
• стартовая цена 32,1 млрд сум
• цена продажи 36,7 млрд сум
• площадь земельного участка 10,5 га
• Земельный участок, расположенный в городе Термез Сурхандарьинской области, площадью 20 соток, со стартовой ценой 291,3 млн ​​сумов продан за 1,2 млрд сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• количество 2 586
• стартовая цена 60,1 млрд сум
• цена продажи 77,2 млрд сум
• площадь земельного участка 6 050,5 га
• стартовая цена 15,3 млрд сум
• Здание автосалона, расположенный в районе Шароф Рашидов Джизакской области, со стартовой ценой 2,2 млрд сумов продан за 8,8 млрд сумов.