Davaktiv agentligi “Oʻzbekistonda raqobatbardoshlikni oshirish uchun adolatli bozor sharoitlari” mavzusiga bagʻishlangan xalqaro seminarda ishtirok etdi
Joriy yilning 5-iyun kuni Toshkent shahrida joylashgan Courtyard by Marriott mehmonxonasida Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot tashkiloti (IHTT) koʻmagida “Oʻzbekistonda raqobatbardoshlikni oshirish uchun adolatli bozor sharoitlari” mavzusiga bagʻishlangan xalqaro seminar oʻtkazildi.
Tadbirda IHTTning Markaziy Osiyo boʻlinmasi rahbari va katta tahlilchisi G.Lekont, Niderlandiya Moliya vazirligining maslahatchisi V.Kremer, Litva hukumatining Muvofiqlashtirish markazi direktori V.Danielius, Ruminiyaning Davlat korxonalari faoliyatini monitoring qilish va baholash agentligi prezidenti M. Prekup, Raqobat qoʻmitasi rahbariyati hamda Davaktiv agentligi direktori oʻrinbosari A.Miraliyev, shuningdek, manfaatdor vazirlik va idoralar, yirik davlat ishtirokidagi korxonalar vakillari ishtirok etdilar.
Tadbir davomida ekspertlar tomonidan IHTTning yangilangan rahbarlik tamoyillari, shuningdek korporativ boshqaruv va xususiylashtirishga doir eng yaxshi amaliyotlar toʻgʻrisida taqdimotlar qilindi. Seminar qizgʻin bahs va munozaralar shaklida boʻlib oʻtdi.

UzSAMA participated in an international seminar on ‘Fair market conditions for increasing competitiveness in Uzbekistan’
On 5 June this year, international seminar on ‘Fair market conditions for increasing competitiveness in Uzbekistan’ was held at the Courtyard by Marriott Hotel in Tashkent with the support of the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD).
The event was addressed by Head of the OECD Central Asia Unit and Senior Analyst G.Lecomte, Advisor to the Ministry of Finance of the Netherlands V.Kremer, Director of the Government Coordination Centre of the Lithuania V.Danielius, President of the State Enterprise Monitoring and Evaluation Agency of the Romania M.Prekup, the Competition committee and deputy Director of UzSAMA A.Miraliyev, as well as representatives of interested ministries and agencies and large enterprises with state participation.
During the event, the experts made presentations on the updated OECD guidelines, as well as on the best advanced practices in corporate governance and privatisation. The seminar took place in the form of heated discussions and debates.