Davaktiv agentligi “Oʻzbekistonda raqobatbardoshlikni oshirish uchun adolatli bozor sharoitlari” mavzusiga bagʻishlangan xalqaro seminarda ishtirok etdi
Joriy yilning 5-iyun kuni Toshkent shahrida joylashgan Courtyard by Marriott mehmonxonasida Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot tashkiloti (IHTT) koʻmagida “Oʻzbekistonda raqobatbardoshlikni oshirish uchun adolatli bozor sharoitlari” mavzusiga bagʻishlangan xalqaro seminar oʻtkazildi.
Tadbirda IHTTning Markaziy Osiyo boʻlinmasi rahbari va katta tahlilchisi G.Lekont, Niderlandiya Moliya vazirligining maslahatchisi V.Kremer, Litva hukumatining Muvofiqlashtirish markazi direktori V.Danielius, Ruminiyaning Davlat korxonalari faoliyatini monitoring qilish va baholash agentligi prezidenti M. Prekup, Raqobat qoʻmitasi rahbariyati hamda Davaktiv agentligi direktori oʻrinbosari A.Miraliyev, shuningdek, manfaatdor vazirlik va idoralar, yirik davlat ishtirokidagi korxonalar vakillari ishtirok etdilar.
Tadbir davomida ekspertlar tomonidan IHTTning yangilangan rahbarlik tamoyillari, shuningdek korporativ boshqaruv va xususiylashtirishga doir eng yaxshi amaliyotlar toʻgʻrisida taqdimotlar qilindi. Seminar qizgʻin bahs va munozaralar shaklida boʻlib oʻtdi.

Агентство госактивов приняло участие в международном семинаре на тему «Справедливые рыночные условия для повышения конкурентоспособности в Узбекистане»
5 июня текущего года в отеле Courtyard by Marriott в Ташкенте при поддержке Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР) прошел международный семинар на тему «Справедливые рыночные условия для повышения конкурентоспособности в Узбекистане».
На мероприятии выступили руководитель Центрально-азиатского подразделения ОЭСР и старший аналитик Г. Леконт, советник Министерства финансов Нидерландов В. Кремер, директор Координационного центра правительства Литвы В. Даниэлюс, Президент Агентства по мониторингу и оценке государственных предприятий Румынии М.Прекуп, руководство Комитета по конкуреции и заместитель директора Агентства госактивов А.Миралиев, а также представители заинтересованных министерств и ведомств, крупных предприятий с государственным участием.
В ходе мероприятия эксперты выступили с презентациями об обновленных руководящих принципах ОЭСР, а также о лучшем передовом опыте в сфере корпоративного управления и приватизации. Семинар прошел в форме острых дискуссий и обсуждений.