"Dori Darmon" AJ ustav kapitalidagi davlat ulushini sotib olish uchun arizalarni qabul qilish muddati uzaytirildi
Davaktiv agentligi "Dori Darmon" AJdagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonida ishtirok etishga qiziqish bildirgan ko‘plab salohiyatli investorlarni murojaatlarini inobatga olgan holda, shuningdek ushbu xususiylashtirish jarayonlarini muvaffaqiyatli yakunlash, mazkur jarayonlarni yana-da shaffof va raqobat muhitida o‘tkazish uchun yana-da ko‘proq salohiyatli talabgorlarni jalb qilish hamda ularning savdo jarayonlaridagi ishtirokiga qo‘shimcha imkoniyatlar yaratish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga "Dori Darmon" AJ ustav kapitalidagi 51,0 foiz davlat ulushini xususiylashtirish jarayonining sotib olish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi bo‘yicha takliflarni qabul qilish muddatini 2023 yil 5 mart kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Avval xabar berilganidek, "Portfolio Investments" MChJ kompaniyasi ushbu Bitim bo‘yicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish bo‘yicha yetakchi maslahatchisi hisoblanadi.
Avvalgi chop etilgan qiziqish bildirish bo‘yicha takliflarni qabul qilish (Express of interest) to‘g‘risidagi eʼlonning qolgan barcha maʼlumotlari o‘zgarishsiz qolmoqda.

Продлён срок приема заявок по покупке государственной доли в уставном капитале АО «Дори Дармон»
Агентство госактивов, принимая во внимание обращения многочисленных потенциальных инвесторов, заинтересованных в участии в процессе приватизации государственной доли в АО «Дори Дармон», в целях успешного завершения данного процесса приватизации, привлечения большего количества потенциальных заявителей для проведения этих процессов в более прозрачной и конкурентной среде, а также создания дополнительных возможностей для их участия в процессах продажи, сообщает, что срок приема заявок на выражение заинтересованности (Express of Interest) в части реализации 51% государственнной доли в уставном капитале АО «Дори Дармон» продлен до 18:00 (Ташкентское время5 марта 2023 года.
Как сообщалось ранее, ООО «Portfolio Investments» привлечен в качестве ведущего консультанта по приватизации данного актива.
Вся остальная информация из ранее опубликованного объявления о приеме заявок на выражение заинтересованности (Express of Interest) остается без изменений.