"Dori Darmon" AJ ustav kapitalidagi davlat ulushini sotib olish uchun arizalarni qabul qilish muddati uzaytirildi
Davaktiv agentligi "Dori Darmon" AJdagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonida ishtirok etishga qiziqish bildirgan ko‘plab salohiyatli investorlarni murojaatlarini inobatga olgan holda, shuningdek ushbu xususiylashtirish jarayonlarini muvaffaqiyatli yakunlash, mazkur jarayonlarni yana-da shaffof va raqobat muhitida o‘tkazish uchun yana-da ko‘proq salohiyatli talabgorlarni jalb qilish hamda ularning savdo jarayonlaridagi ishtirokiga qo‘shimcha imkoniyatlar yaratish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga "Dori Darmon" AJ ustav kapitalidagi 51,0 foiz davlat ulushini xususiylashtirish jarayonining sotib olish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi bo‘yicha takliflarni qabul qilish muddatini 2023 yil 5 mart kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Avval xabar berilganidek, "Portfolio Investments" MChJ kompaniyasi ushbu Bitim bo‘yicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish bo‘yicha yetakchi maslahatchisi hisoblanadi.
Avvalgi chop etilgan qiziqish bildirish bo‘yicha takliflarni qabul qilish (Express of interest) to‘g‘risidagi eʼlonning qolgan barcha maʼlumotlari o‘zgarishsiz qolmoqda.

The deadline on accepting proposals for the purchase of state shares in the authorized capital of "Dori Darmon" JSC was extended
Taking into account the appeals of numerous potential investors interested in participating on the privatization process of the state share in "Dori Darmon" JSC, in order to successfully complete this privatization process, attract more potential applicants to carry out these processes in a more transparent and competitive environment, as well as create additional opportunities for their participation in sales processes, the State Assets Management Agency reports that the deadline for accepting applications on Expression of Interest for the sale of 51% state share in the authorized capital of "Dori Darmon" JSC was extended until 18:00 (Tashkent time) on March 5, 2023.
As previously announced, "Portfolio Investments" LLC has been attracted as a leading consultant on privatization of this asset.
All other information from the previously published Express of Interest announcement remains unchanged.