7-fevral sanasida o‘tkazilgan onlayn savdolar natijasi
6 167 ta lot auksion savdosi va ochiq tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang‘ich narxi 33,9 mlrd so‘mlik 8 934 ta lot 42,6 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
Davlat mulki:
• boshlang‘ich narxi 29,5 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 32 mlrd so‘m
• Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki AJga qarashli Jizzax shahridagi narxi 29 mlrd so‘mlik Yog’-moy va xo’jalik sovuni ishlab chiqarish binosi hamda texnologik liniyalari 30,5 mlrd so‘mga sotildi.
• Toshkent viloyati, Chinoz tumanidan boshlang’ich narxi 376,3 mln so‘mlik noturar joy binosi 414 mln so‘mga sotildi.
• boshlang‘ich narxi 38,7 mln so‘m
• sotilgan narxi 1,1 mlrd so‘m
• Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika instituti tasarrufidagi yillik ijara stavkasi 7,2 mln so'mlik bo’sh turgan oshxonasi 158,3 mln so'mga ijaraga berildi.
• soni 105 ta
• boshlang‘ich narxi 2,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 6,0 mlrd so‘m
• yer maydoni 12,8 ga
• Farg’ona shahridan narxi 183,1 mln so‘mlik kichik sanoat zonalari hududida joylashgan 0,97 gektar yer uchastkasi 494,5 mln so‘mga sotildi.
• Navoiy viloyati, Qiziltepa tumanidan narxi 21,4 mln so‘mlik savdo va maishiy xizmat ko'rsatish binolari qurish uchun 9,8 sotix yer uchastkasi 220,8 mln so‘mga sotildi.
• Qoraqalpog'iston Respublikasi, Beruniy tumanidan narxi 7,1 mln so‘mlik ko'p qavatli turar-joy binosi qurish uchun 7 sotix yer uchastkasi 260,4 mln so‘mga sotildi.
• soni 67 ta
• boshlang‘ich narxi 11,6 mln so‘m
• sotilgan narxi 272,3 mln so‘m
• Kattaqo'rg'on shahridan boshlang'ich narxi 0,1 mln so'mlik ko'chma savdo joyi 10,7 mln so'mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 7 февраля
На аукционы и открытые торги было выставлено 6 167 лота. Также было реализовано 8 934 объекта со стартовой ценой 33,9 млрд сумов за 42,6 млрд сумов.
• стартовая цена 29,5 млрд сум
• цена продажи 32 млрд сум
• Здание по производству масла и хозяйственного мыла и технологические линии в городе Джизак со стартовой ценой 29 млрд сумов, принадлежащие АО «Национальный банк внешнеэкономической деятельности», проданы за 30,5 млрд сумов.
• Нежилое здание в Чиназском районе Ташкентской области со стартовой ценой 376,3 млн сумов продано за 414 млн сумов.
• стартовая цена 38,7 млн сумов
• цена продажи 1,1 млрд сумов
• Пустующая столовая в распоряжении Нукусского государственного педагогического института имени Ажинияза с годовой арендной ставкой 7,2 млн сумов сдана в аренду за 158,3 млн сумов.
• количество 105
• цена продажи 6,0 млрд сум
• площадь земельного участка 12,8 га
• Земельный участок площадью 0,97 га, со стартовой ценой 183,1 млн сумов, расположенный на территориии малых промышленных зон в Фергане продан за 494,5 млн сумов.
• Земельный участок в Кызылтепинском районе Навоийской области площадью 9,8 га со стартовой ценой 21,4 млн сумов продан за 220,8 млн сумов под строительство объектов торговли и бытового обслуживания.
• Земельный участок в Берунийском районе Республики Каракалпакстан площадью 7 га со стартовой ценой 7,1 млн сумов продан за 260,4 млн сумов под строительство многоэтажного жилого дома.
• стартовая цена 11,6 млн сум
• цена продажи 272,3 млн сум
• Мобильная торговая точка в Каттакургане со стартовой ценой 0,1 млн сумов продана за 10,7 млн сумов.