23-aprel sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
5 412 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 2,9 mlrd so'm bo'lgan 12 979 ta lot 6,4 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 789 mln so‘m
• sotilgan narxi 2,9 mlrd so‘m
• Buxoro viloyati Buxoro shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 7 mln so‘m bo‘lgan ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabi balansidagi oshxona 158,4 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Toshkent viloyati Bekobod tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 2,7 mln so‘m bo‘lgan ixtisoslashtirilgan maktab balansidagi oshxona 136 mln so‘mga ijaraga berildi.
• boshlang'ich narxi 563 mln so‘m
• sotilgan narxi 665 mln so‘m
• yer maydoni 0,8 ga
• Xorazm viloyati Urganch tumanidan boshlang'ich narxi 471,7 mln so‘m bo‘lgan maktabgacha ta’lim muassasalari qurish uchun 32 sotix yеr uchastkasi 518,9 mln so‘mga sotildi.
• Sirdaryo viloyati Xovos tumanidan boshlang'ich narxi 7,1 mln so‘m bo‘lgan yakka tartibda uy-joy qurish uchun 4 sotix yеr uchastkasi 53,1 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 23 апреля
На аукционы и открытые торги было выставлено 5 412 лота. Также было реализовано 12 979 объекта со стартовой ценой 2,9 млрд сумов за 6,4 млрд сумов.
• стартовая цена 789 млн сум
• Столовая, принадлежащия государственной специализированной общеобразовательной школе, расположенная в городе Бухара Бухарской области, со стартовой арендной ставкой 7 млн сумов сдана в аренду за 158,4 млн сумов.
• Столовая, принадлежащия специализированной общеобразовательной школе, расположенная в Бекабадском районе Ташкентской области, со стартовой арендной ставкой 2,7 млн сумов сдана в аренду за 136 млн сумов.
• стартовая цена 563 млн сум
• цена продажи 665 млн сум
• площадь земельного участка 0,8 га
• Земельный участок, расположенный в Ургенчском районе Хорезмской области, площадью 32 сотки, со стартовой ценой 471,7 млн ​​сумов продан за 518,9 млн сумов для строительства дошкольных образовательных учреждений.
• Земельный участок, расположенный в Хавасском районе Сырдарьинской области, площадью 4 сотки, со стартовой ценой 7,1 млн ​​сумов продан за 53,1 млн сумов для строительства домов в едином порядке.