21-noyabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
176 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 25,8 mlrd so'm bo'lgan 215 ta lot 108,3 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 98 ta
• boshlang‘ich narxi 1,8 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 4,4 mlrd so‘m
Toshkent shahar Yunusobod tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 180,4 mln so‘m bo‘lgan Davaktiv agentligi huzuridagi "Bino va mol-mulklarni vaqtinchalik saqlash direksiyasi" balansidagi bino qismi 198,4 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 43 ta
• boshlang'ich narxi 438,8 mln so‘m
• sotilgan narxi 1,8 mlrd so‘m
• yer maydoni 1,8 ga
Qoraqalpog'iston Respublikasi Amudaryo tumanidan boshlang'ich narxi 41 mln so‘m bo‘lgan ko'p funktsiyali jamoat majmualarini qurish uchun 6 sotix yеr uchastkasi 45,1 mln so‘mga sotildi.
Surxondaryo viloyati Jarqo'rg'on tumanidan boshlang'ich narxi 21,1 mln so‘m bo‘lgan yakka tartibdagi uy-joy qurish uchun 4 sotix yer uchastkasi 23,2 mln so‘mga sotildi.
Daryo o'zanlarini tozalash huquqi:
• boshlang'ich narxi 183,6 mln so‘m
• sotilgan narxi 10,2 mlrd so‘m
Toshkent viloyati Ohangaron tumanidan boshlang'ich narxi 17,5 mln so‘m bo‘lgan Ohangaron daryosi o‘zanini tozalash huquqi 4 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 21 ноября
На аукционы и открытые торги было выставлено 176 лота. Также было реализовано 215 объекта со стартовой ценой 25,8 млрд сумов за 108,3 млрд сумов.
• Часть здания, принадлежащая «Дирекции временного хранения зданий и активов» Агентства госактивов, с первоначальной годовой арендной ставкой 180,4 млн ​​сумов в Юнусабадском районе города Ташкента, сдана в аренду за 198,4 млн сумов.
• стартовая цена 438,8 млн сум
• площадь земельного участка 1,8 га
• Земельный участок, расположенный в Амударьинском районе Республики Каракалпакстан, площадью 6 соток, со стартовой ценой 41 млн ​​сумов продан за 45,1 млн сумов для строительства многофункциональных общественных комплексов.
• Земельный участок, расположенный в Жаркурганском районе Сурхандарьинском районе, площадью 4 соток, со стартовой ценой 21,1 млн ​​сумов продан за 23,2 млн сумов для строительства жилья в едином порядке.
• стартовая цена 183,6 млн сум
• Право на очистку русла реки в Ахангаранском районе Ташкентской области со стартовой ценой 17,5 млн сумов продана за 4 млрд сумов.