Davaktiv agentligining 2024-yil 20-dekabrdagi “UZ CНASYS” MChJning 70% davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – “Aktiv”) sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi talabgorlarni majburiyatga ega boʻlgan tijorat takliflarini tayyorlashda Aktivni moliya-xoʻjalik faoliyatini kompleks tahlil qilish uchun qoʻshimcha muddat berish toʻgʻrisidagi murojaatlariga muvofiq, xususiylashtirish boʻyicha konsultant "Portfolio Investments" kompaniyasining tavsiyasiga asosan, barcha talabgorlarga Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish muddatini 2025-yil 15-mart kuni soat 23:59ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Shu bilan birga, Konsultant tomonidan raqobat muhitini taʼminlash maqsadida savdo jarayonlariga yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilish ishlari parallel ravishda amalga oshiriladi va Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Expression of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish davom ettiriladi.

Information on the process of privatization of the state share in the charter capital of "UZ CНASYS" LLC
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency on December 20, 2024, on the stage of acceptance of Binding Offers (BO) for the purchase of 70% state share in the authorized capital of "UZ CНASYS" LLC (hereinafter - the "Asset"), the following is reported:
According to the requests of applicants to provide additional time for a comprehensive analysis of financial and economic activities of the Asset in the preparation of binding offers, as well as based on the recommendation of the privatization consultant Portfolio Investments, all applicants are informed about the extension of the deadline for receipt of Binding Offers (BOuntil 23:59 (Tashkent time) on March 15, 2025.