Arizalarni qabul qilish jarayoni doirasida, xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Portfolio Investments” kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, avvaldan belgilangan muddatda (2025-yil 6-fevralga 23:59) 3 nafar investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar Konsultantga kelib tushgan.
Avvalgi eʼlonga muvofiq, Aktivni sotib olishga va uning keyingi faoliyatiga qoʻyilgan quyidagi shartlarni qabul qilgan talabgorlardan Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) qabul qilinadi.
1. Aktiv va uning balansidagi sport-sogʻlomlashtirish majmuasining faoliyat turini kamida 10 (oʻn) yil muddat saqlab qolish;
1. Aktiv balansidagi sport-sogʻlomlashtirish majmuasi hududida sport-sogʻlomlashtirish faoliyatiga toʻgʻri kelmaydigan bino-inshootlarning qurilishiga yoʻl qoʻymaslik (taʼmirlash ishlaridan tashqari), obyekt hududida har qanday taʼmirlash-tiklash ishlarini qatʼiyan shaharsozlik kengashining ruxsati bilan amalga oshirish.
Konsultant tomonidan Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO2025-yil 28-fevral soat 23:59 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar qabul qilinadi.
Shu bilan birga, mazkur muddatga qadar talabgorlar tomonidan “E-auksion” elektron savdo platformasida ochiladigan shaxsiy kabinetlari orqali Majburiyatga ega boʻlgan takliflarining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov (zakalat) sifatida oʻtkazish talab etiladi. Bunda, mazkur kafolat toʻlovi (zakalat) jarayon yakunida ishtirokchilarga qaytariladi, xususiylashtirish jarayoni gʻolibi boʻlgan talabgorning kafolat toʻlovi (zakalati) – sotib olish toʻlovining bir qismi sifatida Xususiylashtirish jamgʻarmasiga oʻtkaziladi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi va “Portfolio Investments”ning Aktivni sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va “Portfolio Investments” oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday munosabatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:

Information on the privatization process of state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLC
According to the published announcement on January 4, 2025, the stage of Expression of Interest of the privatization process of state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLC (hereinafter - the “Asset”) was extended.
As part of the application acceptance stage, Portfolio Investments, the Privatization Consultant, conducted extensive marketing activities, including sending investment teasers to potential investors. As a result, within the appointed deadline (23:59 February 6, 2025) the Consultant received Expression of Interest applications from 3 investors.
In accordance with the previous announcement, Binding Offers (BO) are accepted from applicants who have accepted the following conditions for the acquisition of the Asset and its future activity:
1. Maintain the type of activity of sports and recreation complex which are on the balance sheet of the Asset for at least 10 (tenyears.
2. Do not allow the construction of buildings and structures on the territory of the sports and recreation complex which are on the balance sheet of the Asset, which do not correspond to the sports and recreational activities (except for repair work), and to carry out any repair and renovation work on the territory of the facility strictly with the permission of the urban planning council.
Binding Offers (BO) are accepted by Consultant until 23:59 (Tashkent time) February 28, 2025.
Moreover, before this deadline, the applicants are required to transfer not less than 1% of the amount of the proposed Binding Offer as a guarantee payment through their personal account in the electronic trading platform “E-auksion”. This guarantee payment (deposit) will be returned to the participants upon completion of the process. However, for the winner of the privatization process, this payment will be counted as part of the redemption payment and transferred to the Privatization Fund.
The personal account and payment account indicators opened on the electronic trading platform “E-auksion” will be sent to the participants by the Consultant through individual letters (Process letter) regarding the sales process.