Arizalarni qabul qilish jarayoni doirasida, xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Portfolio Investments” kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, avvaldan belgilangan muddatda (2025-yil 6-fevralga 23:59) 3 nafar investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar Konsultantga kelib tushgan.
Avvalgi eʼlonga muvofiq, Aktivni sotib olishga va uning keyingi faoliyatiga qoʻyilgan quyidagi shartlarni qabul qilgan talabgorlardan Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) qabul qilinadi.
1. Aktiv va uning balansidagi sport-sogʻlomlashtirish majmuasining faoliyat turini kamida 10 (oʻn) yil muddat saqlab qolish;
1. Aktiv balansidagi sport-sogʻlomlashtirish majmuasi hududida sport-sogʻlomlashtirish faoliyatiga toʻgʻri kelmaydigan bino-inshootlarning qurilishiga yoʻl qoʻymaslik (taʼmirlash ishlaridan tashqari), obyekt hududida har qanday taʼmirlash-tiklash ishlarini qatʼiyan shaharsozlik kengashining ruxsati bilan amalga oshirish.
Konsultant tomonidan Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO2025-yil 28-fevral soat 23:59 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar qabul qilinadi.
Shu bilan birga, mazkur muddatga qadar talabgorlar tomonidan “E-auksion” elektron savdo platformasida ochiladigan shaxsiy kabinetlari orqali Majburiyatga ega boʻlgan takliflarining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov (zakalat) sifatida oʻtkazish talab etiladi. Bunda, mazkur kafolat toʻlovi (zakalat) jarayon yakunida ishtirokchilarga qaytariladi, xususiylashtirish jarayoni gʻolibi boʻlgan talabgorning kafolat toʻlovi (zakalati) – sotib olish toʻlovining bir qismi sifatida Xususiylashtirish jamgʻarmasiga oʻtkaziladi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi va “Portfolio Investments”ning Aktivni sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va “Portfolio Investments” oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday munosabatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале ООО “Invest Group Centre”
В соответствии с объявлением, опубликованным Агентством госактивов от 4 января 2025 года, был продлен этап приема заявок по выражению заинтересованности (Expression of Interest) процесса приватизации государственной доли в уставном капитале ООО "Invest Group Centre" (далее – "Актив").
В рамках этапа приема заявок, Консультантом по приватизации компанией Portfolio Investments (далее – "Консультант") были проведены широкомасштабные маркетинговые мероприятия, включая рассылку инвестиционных тизеров потенциальным инвесторам. В результате, в ранее установленный срок (6 февраля 2025 года 23:59) Консультанту поступили заявки от 3 инвесторов, выразивших заинтересованность по приобретению.
После подписания Соглашений о неразглашении (NDA), участники  получат доступ к виртуальной комнате данных (VDR), содержащей детальную финансовую, юридическую и операционную информацию об Активе, включая аналитический отчет, подготовленный Консультантом для подготовки своих Обязывающих предложений (BO).
В соответствии с предыдущим объявлением, Обязывающие предложения (BO) принимаются от претендентов, принявшие следующие условия для приобретения Актива и его дальнейшей деятельности:
1. Сохранять вид деятельности спортивно-оздоровительного комплекса находящихся на балансе Актива не менее 10 (десяти) лет.
2. Не допускать строительство зданий и сооружений на территории спортивно-оздоровительного комплекса, находящегося на балансе Актива, которые не соответствуют спортивно-оздоровительной деятельности (за исключением ремонтных работ), и проводить любые ремонтно-восстановительные работы на территории объекта строго с разрешения градостроительного совета.
Обязывающие предложения () по приобретению Активов принимаются со стороны Консультанта до 23:59 (по Ташкентскому времени) 28 февраля 2025 года.
Вместе с тем, до этого срока претендентам необходимо перечислить, через личный кабинет в электронной торговой платформе «E-auksion», не менее 1% от cуммы предлагаемого обязывающего ценового предложения в качестве гарантийного платежа (заклад). Этот гарантийный платеж (заклад) будет возвращен участникам по завершению процесса. Однако для победителя процесса приватизации этот платеж будет засчитан как часть выкупного платежа и переведен в Фонд приватизации.