“YO'LREFTRANS” AJ ustav kapitalidagi 51,0 foiz davlat aksiyalar paketini xususiylashtirish bo‘yicha konsultant tanlab olindi
Davaktiv agentligining “YO'LREFTRANS” AJ ustav kapitalidagi 51,0 foiz davlat aksiyalar paketini (keyingi o‘rinlarda -­ Aktiv) xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi o‘rinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq quyidagilar maʼlum qilinadi.
Mazkur tanlov jarayonida 5 ta mahalliy va xalqaro professional konsalting kompaniyalardan takliflar qabul qilinib, ularning moliyaviy taklifi, sohadagi tajribasi, malakasi va belgilangan vazifalarni amalga oshirish boʻyicha yondashuvlari asosida saralandi.
Saralash natijasida, faoliyat sohasida amalga oshirgan yuqori darajadagi loyihalari, loyiha doirasida jalb qilinadigan professional jamoasining malakasi hamda eng maqbul narx taklifini bildirgan Winvestment Consult va Kreston Tashkent konsorsiumi “YO'LREFTRANS” AJning ustav kapitalidagi 51,0 foiz davlat aksiyalar paketini xususiylashtirish bo‘yicha professional konsultant sifatida tanlandi.
• Oʻzbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni va temiryo'l yuk tashish xizmati bozorini tahlil qilish;
Davaktiv agentligi Winvestment Consult va Kreston Tashkent konsorsiumi bilan birgalikda jarayonni ochiq, shaffof va raqobat tamoyillariga asoslangan savdo mexanizmlariga muvofiq tashkil etishning barcha choralarini koʻradi hamda jarayonning har bir bosqichi toʻgʻrisida ommaga axborot berib borilishini taʼminlaydi.

Attracted consultant for the privatization 51,0% state block of shares in the authorized capital of "YO'LREFTRANS" JSC
According to the relevant privatization programs, as well as the announcement of the State Assets Management Agency to attract a professional consulting company (hereinafter - Consultant) for the privatization of 51,0% state block of shares in the authorized capital of "YO'LREFTRANS" JSC (hereinafter - Asset), the following is reported.
During the selection process, proposals were received from 5 local and international professional consulting companies, and their financial proposals, experience in the relevant field, as well as approaches to perform the relevant tasks were considered.
Accordingly, as a result of the selection process, the Consortium of Winvestment Consult and Kreston Tashkent, which presented the highest level of projects in this field, the qualification of the professional team involved in the project and the most acceptable price offer, was attracted as Consultant for the privatization of the 51,0% state block of shares in the authorized capital of "YO'LREFTRANS" JSC.
• Analysis of the railway freight service market and prerequisites for the development of the industry in Uzbekistan and in the region;
The State Assets Management Agency together with the Consortium of Winvestment Consult and Kreston Tashkent will take all necessary measures to organize the process in accordance with open, transparent and competitive sales mechanisms, as well as ensure the provision of information to the public on each stage of the process.