“BEKOBODYOʻLINDUSTRIYA” MCHJ direktori lavozimiga nomzod tanlash boʻyicha eʼlon
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi Oʻzbekiston Respublikasining “Davlat mulkini boshqarish toʻgʻrisida”gi Qonuni va Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-martdagi PQ-101-son qarori talablariga asosan Toshkent viloyati, Bekobod shahridagi “BEKOBODYOʻLINDUSTRIYA” MChJ direktori lavozimiga nomzod tavsiya etish uchun tanlov eʼlon qiladi. Tanlovda Oʻzbekiston Respublikasi fuqarolari hamda chet el davlatlari fuqarolari ishtirok etishi mumkin.
Jamiyat direktori lavozimiga nomzod tanloviga malakaviy talablar
I. Nomzodlarga quyiladigan umumiy talablar:
• iqtisodiyot, texnik, muhandis-iqtisodchi, yoʻl qurilishi yoxud yuridik mutaxassisligi boʻyicha oliy maʼlumotga ega boʻlish;
• rahbarlik lavozimlarida, shu jumladan, qurilish mahsulotlari ishlab chiqarish, yoʻl qurilishi sohasidagi rahbarlik (direktor, direktor oʻrinbosari, bosh muhandis, bosh mexanik, boʻlim/sex boshligʻi) lavozimlarida kamida 1 (bir) yillik ish stajiga ega boʻlish;
• texnologik va avtomatlashtirilgan, shu jumladan, qurilish mahsulotlari ishlab chiqarish asbob-uskunalarini, yoʻl qurilishi texnikalarini ishlatish tajribasiga ega boʻlgan shaxslar;
• ishni tashkil qilish va ishlab chiqarish quvvatlaridan samarali foydalanish boʻyicha zamonaviy bozor koʻnikmalarini va shakllarini tadbiq etish bilimlariga ega boʻlish;
• iqtisodiyot sohasidagi jinoyat uchun yoki boshqaruv tartibiga qarshi jinoyat uchun olib tashlangan sudlanganlikka ega boʻlmagan shaxslar;
• iqtisodiyot va/yoki boshqaruv sohasidagi jinoyatlari uchun sudlanganligi tugallanmaganligi mavjud boʻlmaslik;
• yuridik shaxs bankrot deb eʼtirof etilgan paytda va eʼtirof etilgan paytdan boshlab ikki yil oʻtgan boʻlsa, yakka holda ijro etuvchi organ funksiyalarini bajarmagan yoki kollegial ijro etuvchi organ tarkibiga kirmagan shaxslar;
• yuksak muomala madaniyatiga, intizomlilik, talabchanlik va prinsipiallikka ega boʻlish.
II. Til bilish:
Rezidentlar uchun:
oʻzbek tili – erkin muloqot, rus tili, ingliz va/yoki nemis tillari – olqishlanadi.
Norezidentlar uchun:
rus tili – erkin muloqot, oʻzbek, ingliz va/yoki nemis tili – olqishlanadi.
III. Kompyuter bilimdonligi:
MS Office (Word, Excel) – ishonchli foydalanish.
Xizmat majburiyatlari:
• Jamiyatning joriy faoliyatiga rahbarlik qilish, uning samarali va barqaror – doimiy va daromadli ishlashini taʼminlash;
• Jamiyat biznes-rejalarining va rivojlanish dasturlarining ishlab chiqilishini tashkil qilish hamda ularning soʻzsiz bajarilishini nazorat qilish ishlariga rahbarlik qilish;
• Jamiyatning moliyaviy-xoʻjalik holatini yaxshilash, shartnomaviy majburiyatlarining bajarilishini taʼminlash choralarini koʻrish;
• Jamiyatda tomonidan ishlab chiqarishni rivojlantirish va modernizatsiya qilish;
• Ishchilarning mehnat sharoitining xavfsizligini va ijtimoiy himoyalanish kafolatlarini taʼminlash;
• Soliqlar va davlat byudjetiga boshqa toʻlovlar, davlat maqsadli fondlari, ish haqi va dividendlar boʻyicha toʻlovlarni oʻz vaqtida bajarish hamda biznes-rejaning asosiy parametrlari bajarish
• Amaldagi qonunchilik hamda jamiyatning ichki meʼyoriy hujjatlari talablariga qatʼiy rioya qilish.
Ishning asosiy shartlari:
1. Ish tartibi: 5/2, soat 9:00 dan 18:00 gacha. Doimiy.
2. Oʻzbekiston Respublikasining Mehnat Kodeksi boʻyicha rasmiylashtiriladi.
3. Ish haqi: Shtatlar jadvaliga muvofiq, jamiyat Nizomi va bozor mexanizmlari (shu jumladan KPI natijalari) asosida toʻlanadigan mukofot pullari hisobga olingan holda.
Tanlovning asosiy sharti:
Nomzodlar tomonidan bir xil miqdordagi ball olinganda – ustunlik xorijiy menejerga beriladi.
Tanlovga hujjat topshirish tartibida:
Talabgorlar tanlovda qatnashish uchun quyidagi hujjatilarni taqdim qilish zarur:
• Oʻz qoʻli bilan yozilgan ariza;
• Avtobiografiya (batafsil koʻrsatilsin)
• Tavsifnoma (viloyat yoki tuman (shahar) hokimligi)
• Kasbiy maʼlumotni, ish staji va malakasini tasdiqlovchi hujjatlar, sertifikatlar;
• Mehnat daftarchasi nusxasi;
• Aloqa uchun maʼlumotlar;
• Fotosurat 3x4 – 4 dona.
Tanlov oʻtkazish muddati — tanlovga hujjatlarini qabul qilish muddati tugagandan soʻng 5 ish kuni davomida oʻtkaziladi.
Tanlov takliflari va hujjatlar yopiq konvertlarda va konvertning ustki qismida tanlovda ishtirok etuvchi nomzodning tanlovda ishtirok etish uchun arizasi ilova qilingan xolda taqdim qilinadi.
Hujjatlarni qabul qilish manzili Oʻzbekiston Respublikasi, Toshkent viloyati, Nurafshon shahri, Toshkent yoʻli koʻchasi 45-uy, Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi binosi.

Announcement on the selection of a candidate for the position of Director of BEKOBODYOLINDUSTRIYA LLC
In accordance with the requirements of the Law of the Republic of Uzbekistan "On State Assets Management" and the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan № DP-101 dated 24 March 2023, the territorial department of Tashkent region of the State Assets Management Agency announces a competition to recommend a candidate for the position of Director of "BEKOBODYOLINDUSTRIYA" LLC in the city of Bekabad, Tashkent region. Citizens of the Republic of Uzbekistan and citizens of foreign countries may participate in the competition.
Qualification requirements for the selection of candidates for the position of director of the company
I. General requirements to candidates:
• To have higher education in economic, technical, engineering-economic, road construction or legal speciality;
• have at least 1 (one) year of experience in managerial positions, including in the field of production of construction products, road construction (director, deputy director, chief engineer, chief mechanic, head of department/shop);
• persons with experience in using technological and automated, including equipment for the production of construction products, road construction equipment;
• have knowledge of applying modern market skills and forms of labour organisation and efficient use of production facilities;
• persons who have no criminal record expunged for an economic or agricultural offence or for an offence against administrative order;
• no criminal record for economic, agricultural and/or administrative offences;
• persons who did not exercise the functions of the executive body on their own or were not members of the collegial executive body at the time of the recognition of the legal entity as bankrupt and the expiration of two years from the date of recognition;
• have a high culture of behaviour, discipline, demanding and principled.
II. Language skills:
Uzbek language - free communication, Russian, English and/or German languages are welcome.
Russian language - free communication, Uzbek, English and/or German - welcome.
III. Computer literacy:
MS Office (Word, Excel) - confident user.
Job Duties:
• To manage the current activities of the company, to ensure its efficient and stable - permanent and profitable operation;
• Organise the development of business plans and development programmes of the company and manage the work on control over their unconditional implementation;
• Improve the financial and economic situation of the company, take measures to ensure fulfilment of contractual obligations;
• To develop and modernise production within the company;
• Ensure safe working conditions for employees and social protection guarantees;
• Timely execution of taxes and other payments to the state budget, state target funds, salaries and dividends, as well as fulfilment of the main parameters of the business plan;
• Strict compliance with the requirements of the current legislation and internal regulatory documents of the Company.
Main working conditions:
1. Working hours: 5/2, from 9:00 to 18:00. Permanent.
2. Formalised in accordance with the Labour Code of the Republic of Uzbekistan.
3. Salary: In accordance with the staff table with bonuses paid based on the rules of the society and market mechanisms (including KPI results).
Main condition of the competition:
In case of the same number of points received by the candidates, preference is given to the foreign manager.
Submission of an application for participation in the competition:
To participate in the competition, applicants must submit the following documents:
• A handwritten application form;
• CV (show details);
• Characterisation (khokimiyat of the region or district (city));
• Documents, certificates confirming professional information, work experience and qualifications;
• Copy of labour book;
• Contact information;
• Photograph 3x4 - 4 pcs.
The duration of the competition is held within 5 working days after the end of receipt of documents for the competition.
Competitive offers and documents are submitted in closed envelopes, the application of the candidate participating in the competition is attached to the upper part of the envelope.
The address for receipt of documents is the building of the territorial department of the Tashkent region of the State Assets Management Agency, Nurafshon, Nurafshon city, Tashkent region, Republic of Uzbekistan.